De Amsterdam Arena De A van Allure Reportage De realisatie van de Amsterdamse droom voltrekt zich in een razend tempo. We hebben het natuurlijk over de bouw van het nieuwe stadion, het stadion dat door Ajax vanaf medio 1996 bespeeld zal worden en waarnaar iedereen met argusogen uitkijkt. De vorderingen van de bouw wordt door de media op de voet gevolgd maar binnen een kort tijdsbestek kwam het nieuwe stadion twee keer flink in het nieuws. In maart knalden de champagnekurken en klonken de bierglazen bij het bereiken van het hoogste punt van het stadion. De twee bogen die over enige tijd het stadiondak moeten torsen, werden omhooggebracht en de aanblik kreeg daardoor direct een nog imposantere dimensie. Het stadion "heerst" over Amsterdam zuidoost en trekt zeer veel bekijks. Veel Amsterdammers maken een ommetje om het gigantische bouwwerk te bekijken en de bouw op de gevoelige plaat vast te leggen. En op zaterdag 18 maart, de dag waarop Ajax zijn 95e verjaardag vierde, was het weer feest in het nieuwe stadion. Op die dag werden de aandeelhouders en de pers uitgenodigd om getuige te zijn van een nieuwe mijlpaal. Het heette dat het bereiken van het hoogste punt bij deze gelegenheid "officieel" werd gevierd, maar het echte nieuws was de onthulling van de naam die het stadion zal dragen. Tijdens de druk bezochte bijeenkomst op de bouwplaats zagen de genodigden hoe een enorme hijskraan een doek liet zakken met daarop in prachtige letters de naam van het stadion: "Amsterdam Arena". Het luide applaus van de aanwezigen onderstreepte de instemming met de naamkeuze van het project. Amsterdams loco-burgemeester Frank de Grave verklaarde waarom de keuze was gevallen op "Amsterdam Arena". De dubbele "A" in de naam refereert niet alleen aan Amsterdam maar ook aan Ajax en aan de rivier de Amstel, 42 AJAX MAGAZINE APRIL 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 42