gehouden op 15 maart 1947 in Krasnapolsky werd de stamlocatie vele jaren restaurant Atlantic van de Gebroeders Sweering. Pas veel later werd het domein van Sjaak Swart en Bram Haverkamp, het Jaap Eden Restaurant, de vaste plek voor de jaarlijkse bijeenkomst. Vaak met Wim Volkers als tafelpresident. Thans vindt het voorafje, de borrel, plaats in de bestuurskamer en het diner in de ASPA-Foyer van ons stadion, georganiseerd door het huidige Bordjesclub-comité met Jan Neefjes (voorzitter), Wim Schoevaart (secretaris), Jan Potharst en Henk Smit. In ieder geval is het goede humeur nooit een probleem, komt iedereen ruimschoots op tijd en zijn de redevoeringen te verwaarlozen. De moppen en grappen en de zo-maar-verhalen hebben de overhand gekregen. De borrel vooraf zorgt voor een prima stemming waardoor het diner alleen maar lekkerder smaakt en het kletsen over vroeger -met vaak prachtige anekdotes- kenmerkt de Bordjesclub. Soms wordt er gezongen, iets wat vroeger altijd gebeurde. De humor maakt veel goed en draagt bij aan een niet te beschrijfen sfeer. Die is zo intens binnen de vereniging Ajax. De familie met al die mensen die op welke manier dan ook hun steentje hebben bijgedragen aan de club van hun hart, Ajacieden in hart en nieren, doordrenkt met rood-wit bloed die er geen genoeg van krijgen te vertellen over vroeger. Hoe het was en over hoe het nu is en vooral hoe het gaat worden. Het is een ander Ajax dan op zondagmiddag, zo intens, zo onder elkaar, zo intiem. Het is de club die bij elkaar is in een oase van ontspanning en gezelligheid, vol beleving en genot. Het echte Ajax- gevoel van de Oude Garde, de oer- Ajacieden die toosten op de toekomst van hun clubProost Ajax!! Tijn Middendorp Op zaterdag 18 maart vierde Ajax zijn vijfennegentigjarig bestaan. Nog vijf jaren en dan kan het rood-witte eeuwfeest losbarsten. 95 en 75 jaar 18 maart is derhalve een historische datum in de clubgeschiedenis. Het toeval wil dat er op die 18e maart van het jaar 1920 een voetballer lid werd van Ajax die in later tijden een vooraanstaande rol zou gaan spelen. Wij hebben het over Jan Melchers. Hij was nog geen veertien jaar toen hij zich als juniorenspeler bij Ajax aanmeldde. Hij kwam uit voor de adspiranten, de junioren en de lagere elftallen van Ajax. Hij sloot zijn aktieve loopbaan af in het veteranenteam van de club. Jan Melchers maakte zich ook verdienstelijk als medewerker van het clubblad. Meer dan dertig jaar schreef hij onder het pseudoniem "James" in de Ajax- periodiek. In 1932 werd Melchers clubbladredacteur, een functie die hij, met een korte tussenpoze, veertien jaar lang vervulde. In 1958 begon Jan Melchers aan een ambtstermijn van zes jaar als voorzitter van Ajax en van 1963 tot 1967 was hij lid van de ledenraad, een instelling die hij mede hielp installeren. Voorwaar een stevige staat van (Ajax)- dienst voor de de man die op 18 maart jongstleden op de verjaardag van Ajax zijn 75-jarig lidmaatschap van zijn club vierde. De 88-jarige Jan Melchers is door ziekte niet in staat om zijn club van dichtbij te volgen, maar hij verdient het om met zijn jubileum-lidmaatschap extra in het zonnetje gezet te worden. AJAX MAGAZINE APRIL 1995 41

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 41