jachtgebied verklaarde maakte diepe indruk. Op Frank Rijkaard bijvoorbeeld, die reeds in de voorbereiding sprak van 'een openbaring'. En op technisch directeur Louis van Gaal, hij repte van 'een verrijking'. En Finidi George zelf? Die verklaarde nog veel te moeten leren. Hij, terugblikkend: "Dat gevoel had ik in het begin heel sterk, ja. De eerste trainingen bij Ajax kwam ik er pas goed achter hoe groot de achterstand van de Nigeriaanse trainers is op een man als mister Van Gaal. Daardoor had ik het zelf ook moeilijk in het begin. Alles ging een paar versnellingen hoger. Niet alleen het spel op zich, maar ook het vooruit denken. En het systeem was compleet nieuw voor mij. Het kostte enige tijd voor ik daar aan gewend was. Vandaar ook, dat ik niet tevreden ben over mijn spel de eerste maanden bij Ajax. Ik weet dat de reacties positief waren en dat vond ik ook heel erg prettig, maar van mezelf wist ik dat ik veel beter kon. En dat geldt nog steeds. Je mag nooit honderd procent tevreden zijn over jezelf. Dan ga je het te relaxt benaderen, ga je naast je schoenen lopen. Je moet jezelf altijd blijven pushen, anders zak je in. En dat kan niemand zich op dit niveau veroorloven." Geen Intercontinental Cup Eind vorig jaar dreigde de gevreesde inzinking dan toch vat te krijgen op Finidi. Op zijn fonkelende debuutjaar bij Ajax volgde een loodzware voorbereiding op de Wereldkampioenschappen in de Verenigde Staten, tussen het WK en de huidige competitie restte hem slechts twee weken adempauze. Te weinig, zo bleek medio december. "Lichamelijk ging het allemaal nog wel, maar mentaal zat ik finaal stuk. Toen ben ik naar de trainer gegaan en hij had begrip voor mijn geestelijke vermoeidheid. Alweer zo'n moment waarop ik merkte dat de trainer hier met zijn spelers meedenkt en aandacht heeft voor dit soort problemen. Hij gunde me wat meer rust dan normaal. En dat had ik nodig ook." Finidi benutte de winterstop om in zijn geboorteland weer enigszins op verhaal te komen. Ook de in januari vastgestelde Intercontinental Cup, een commercieel gedrocht waarin de kampioenen van vijf continenten tegen elkaar uitkomen, liet de vermoeide Super Eagle aan zich voorbij gaan. "Tijdens de Intercontinental Cup had Ajax een zwaar programma en hier verdien ik tenslotte mijn geld", verklaart Finidi zijn absentie op het prestigieuze toernooi in Saoudi Arabië. "Op dat soort momenten staat mijn club op nummer één. Bovendien had ik tijdens de winterstop niets gedaan dan uitrusten, dus ik was ook niet in goeie conditie om zo'n zwaar toernooi te spelen. Ik had die periode nodig om bij Ajax weer op niveau te komen. Nigeria is en blijft mijn land, maar voorlopig lijkt het me beter me volledig op Ajax te richten. Nee, ik ben niet bang mijn plek in het nationale team daardoor kwijt te raken. De komende maanden staan er geen belangrijke wedstrijden op het programma en daarnaast heb ik al veel betekend voor het nationale elftal. Nu hebben ze mooi de gelegenheid wat jonge talenten een kans te geven. De komende maanden heb ik mijn energie voor Ajax nodig." Het weloverwogen winterslaapje in Nigeria heeft de begenadigde vleugelaanvaller meer AJAX MAGAZINE APRIL 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 35