mannen en vrouwen, beslissers ook, hebben het Ajax-gevoel. En daar kan je op sommige momenten wel eens gebruik van maken." Wat vindt u van Ajax? "Ik kende de club voorheen alleen van buitenaf. Ik weet nu dat Ajax een vereniging is en dat ook wel zal blijven maar zelf zie ik Ajax als een bedrijf, een goed geolied en geleid bedrijf met een gezonde visie. Het gedraagt zich naar de verenigingsregels maar als buitenstaander en subsponsor kijk ik tegen het bedrijf Ajax aan. En dat is fantastisch met een bestuur dat het zowel commercieel als financieel uitstekend doet. Als een ondernemer van een bedrijf, dat een aantal jaren geleden nog zo in nood verkeerde, de zaak zo weer kan opbouwen is dat heel knap. Natuurlijk, het zijn clubmensen, maar wel met de juiste touwtjes in handen. Want als dat niet zo zou zijn was er niets van terecht gekomen. En iedereen speelt z'n eigen rol en als één van de mensen wegvalt staat er altijd wel weer een andere goeie vent klaar om het over te nemen. Dat is weer het voordeel van een vereniging die op een gegeven moment de lijnen heeft uitgezet. Daar zit een gezonde balans in." Hoe is uw toekomstvisie wat betreft sponsoring? Ik heb gemengde gevoelens. Wat ik momenteel een slecht voorbeeld vind is de Champions League. Als je ziet hoe de subsponsors worden gedupeerd, dan is dat vergaand. Voor de clubs is het natuurlijk zeer lucratief. Als het wordt afgeschaft gaan ze wel een rekensom maken van: we hebben die vijftien miljoen wel nodig, we hebben dertien sponsors dus ieder zal wat meer moeten bijdragen. En dan wordt het voor een aantal niet meer betaalbaar. Toen het nog Europa Cup heette konden we onze borden wel neerzetten. Je hebt bij een topclub als Ajax maar een paar kansen per jaar om voor een hele grote doelgroep te verschijnen. Nu is dat voor ons niet eens zo vreselijk belangrijk, maar voor een bedrijf als Sony, met een wereldwijde doelgroep, is het dat wel. En wanneer je alleen tegen Dordrecht '90 je borden mag neerzetten, dan houdt het voor mij ook op. Dan wordt ik weer gewoon de normale bezoeker die twintig kaarten voor z'n klanten koopt. Voor Lease Concept is sponsoring binnen de bedrijfsvoering niet doorslaggevend maar ik zou het zonde vinden wanneer alles zou worden geconcentreerd bij een aantal grote multi-nationals. Een bedrijf als het onze valt dan gewoon af'. Hoe kijkt u terug op de achterliggende periode? "We hebben een ontwikkeling doorge maakt en het wachten is op het nieuwe stadion, als het gaat om de faciliteiten. We hebben een uitstekende ralatie met het bestuur. En ach, er zijn altijd wel een aantal dingetjes die verbeterd kunnen worden. Wil Langenberg zei wel eens: je krijgt nog niet eens een kopje koffie op de tribune. Daar moet je voor naar boven in de rij staan. Dat zijn hele simpele dingen. Maar ja, momenteel is het zo: het kan niet; de infrastructuur is er niet, over en uit! Ik vind dat er wel eens wat te gemakkelijk over dat soort dingen gedaan wordt. Ja, ja., een puntje van kritiek, absoluut. Maar dat weet men ook. Nogmaals, het wachten is op het nieuwe stadion. Ik moet ook zeggen dat heel veel dingen al verbeterd zijn en ik verwacht dat het in het nieuwe stadion direct optimaal wordt. Dat daar ook door andere sponsors naar wordt gekeken. Lukt het dan niet, dan lukt het nooit." AAaakt u zich daar echt zorgen over? "Ajax is in professionele bezetting een club met relatief weinig mensen op de loonlijst en als straks het nieuwe stadion klaar is komt daar natuurlijk binnen de vele nieuwe mogelijkheden heel veel op de club af. Die zaken kan je niet aan één of twee mensen overlaten. Daar zal op ingespeeld moeten worden. Aan de andere kant kan ik ook niet in de keuken van de club kijken dus ga ik er maar vanuit dat Ajax het goed regelt. Als subsponsor van Ajax zou ik het een gemiste kans vinden als alles straks niet goed op poten staat". Dus u bent nog niet helemaal tevreden. "Zeker wel, wij zijn een heel tevreden subsponsor die samen met Ajax de doelstellingen bereikt die we willen bereiken. Dat is het voornaamste. We komen nu met mensen in aanraking die we normaal gesproken nooit tegen zouden zijn gekomen. Het vergroot je verkoop kansen en het is inderdaad zo, dat een aantal subsponsors en businessseathouders van Ajax klant bij ons zijn geworden. En die zouden we niet gehad hebben als we geen sponsor van Ajax zouden zijn geweest. Op die wijze komt er toch weer iets terug van onze sponsorgelden. En als het met de Champions League of Amstel Cup of iets vergelijkbaars helemaal uit de hand loopt en het voor ons niet meer interessant blijft, houden we er mee op en worden we weer gewoon toeschouwer. Maar laten we hopen dat het niet zover komt." AJAX MAGAZINE APRIL1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 26