helemaal niks. Rellen en ellende op de tribunes. In die tijd zou ik geen sponsor willen zijn. Toen was het veel te risicovol. Nu is die risicofactor teruggebracht tot een acceptabel niveau en kun je je klanten met een gerust hart uitnodigen. Daarnaast is het voor ons ook leuk geworden om naar Ajax te gaan". Geworden? "Kijk, we zijn altijd al voetballiefhebbers geweest maar je moet liefhebber pur-sang zijn om het enthousiasme ook naar je klanten toe uit te stralen; bij iedere wedstrijd. Ajax - PSV en Ajax - Feyenoord, dat is geen probleem maar wanneer Dordrecht '90 op bezoek komt, moet je ook enthousiast zijn. Bovendien, als organisatie moet je ook in de relatie met Ajax groeien. Zoals Ajax met z'n sponsors moet groeien. In het begin sta je er als nieuweling tussen en moet je je contacten opbouwen. Het ligt aan jezelf wat je als nieuwe sponsor doet. Dat heb je volstrekt in eigen handen. Ajax legt een pakket voorwaarden en mogelijkheden neer. Aan de sponsor de keuze hoe hij daar mee omgaat. De één doet dat actief, de ander meer passief. Wij kozen voor de actieve vorm en kregen positieve reacties." Hoe vinden uw klanten een middagje- Ajax "Erg leuk. Ie haalt nieuwe kijkers naar het voetbalveld. Mensen die normaal nooit naar een voetbalwedstrijd gaan, doen dat dan toch een keer, vinden het schitterend en willen weer een keer mee. Het is goed om je klanten eens een keer te ontvangen in een andere omgevingen in andere sferen. Daar komt bij dat iemand vaak bijna niet naar Ajax kan gaan, omdat het erg lastig is aan een kaartje te komen. Voor ons betekent het een stukje toegevoegde waarde wanneer wij een klant toch aan een plaatsbewijs kunnen helpen. Misschien gaat dat unieke er een beetje af als het nieuwe stadion klaar is maar ja, dan zullen er weer mooiere plaatsen zijn met betere faciliteiten. Ik kijk nooit verder dan een jaar of drie en ik wil absoluut mee naar het nieuwe stadion" Wordt de naam Lease Concept al onmiddellijk aan Ajax verbonden? "Dat zou ik wel leuk vinden maar als subsponsor kan dat, denk ik, niet. Wel als shirtsponsor. We willen wel de uitstraling die Ajax heeft ook op de leasemarkt neerzetten. Ajax bouwt een goed fundament met de jeugdopleiding, het heeft in de basis een prima dienstverlening en de toegevoegde waarde wordt geleverd door de toppers die zij zelf gekweekt hebben. Dat is bij ons ook zo. Wij hebben hier ook mensen in dienst die we door middel van goede scholing en training op een hoger niveau brengen. Dat is gelijk aan Ajax. Dat pad, die filosofie ligt hier ook. Wij dragen dat ook uit en dat sluit ook mooi aan. Hoe wij in de markt functioneren is vergelijkbaar met Ajax" Is sponsoring een puur commerciële zaak of spelen ook andere zaken een rol? "De opzet is commercieel maar daarbij speelt altijd een stukje gevoel mee. Geloof je er in of geloof je er niet in. Je moet je betrokken voelen. Anders moet je er niet aan beginnen. Ik zou ook, met alle respect, van geen andere club sponsor willen zijn, maar dat is puur emotie. De eerste stap in de beslissing om subsponsor van Ajax te worden was een emotioneel besluit. Je moet je aangetrokken voelen anders kan je niet enthousiast op de tribune zitten en enthousiast over de club praten." Kunt u beoordelen wat Ajax u oplevert? "De rationelen roepen altijd dat sponsoring rationeel moet zijn. Dus, als je er één gulden instop moet er één gulden twintig uitkomen. Bij ons is dat lastig want het moet eigenlijk nog commercieel worden. Maar ik kan ook een ander rekensommetje maken. Bijvoorbeeld, ik zet bij Ajax twee borden langs het veld en ik koop twintig zitplaatsen. Dan ben ik goedkoper uit dan nu. Maar wat je dan mist is de herkenbaarheid met spelers, het bestuur, met Ajax. Dan zit je niet in de vereniging. Dan ben je gewoon toeschouwer die een bord neerzet en een aantal plaatsen koopt. Dat is wezenlijk anders dan wanneer je met sponsoring een stukje affiniteit met de club hebt, dat je je aangetrokken voelt tot de sfeer in de club en tot de doelstellingen die de club nastreeft. En als je dat denkt te vinden zeg je: oke, ik ga sponsoren. Het brengt bovendien een hele positieve emotie teweeg binnen het bedrijf. Niet alles is in geld uit te drukken. Wanneer je kunt zeggen dat je sponsor van Ajax bent, maakt dat bij veel klanten iets los. Heel veel AJAX MAGAZINE APRIL1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 25