Sponsorvrienden Een van de relatief jonge sponsors van Ajax is het bedrijf Lease Concept. In onderstaand artikel vertelt Paul Vedder, de directeur van het bedrijf uit Hoofddorp, over het hoe en het waarom van het sponsorschap van Lease Concept. door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst budget nu ook weer niet. We hebben contacten gelegd in automobielland en kwamen terecht bij General Motors, toen sponsor van Feyenoord, PSV en FC Groningen, en stelden de vraag: "Kunnen we allebei sponsor van Ajax worden, waarbij we samen de deal doen. Jullie leveren de auto's en wij zorgen er voor dat ze blijven rijden. Zo geschiedde. Onze contracten lopen ook parallel. Vorig jaar zijn de beide overeenkomsten met twee jaar verlengd." Wat waren de overwegingen om een sponsorovereenkomst aan te gaan? "Dat waren naambekendheid en relatiebeheer. Om met het eerste te beginnen, wij proberen de naam Lease Concept uit te bouwen via de businessclub van Ajax en via de reclameborden rond het veld. In combinatie met onze corporate thema campagne in bladen als Elsevier en Management Team is dat goed gelukt en bereikten wij onze primaire doelgroep. We vinden ook dat we daar nog een aantal jaren mee moeten doorgaan omdat het "neerzetten" van je naam een aantal jaren vergt. Als bedrijf staan we op de vierde plaats maar onze naambekendheid ligt daar nog onder, die moet naar boven. Hoger dan vier. Dat wij sponsor van Ajax zijn, helpt maar het is geen doorslaggevende- maar een aanvullende factor. Het is een combinatie van onze themacampagne; Ajax, onze direct mail en natuurlijk onze twintig vertegenwoordigers langs de weg. Dat zijn onze items." En relatiebeheer? "Dat is voor ons eigenlijk het belangrijkst. Wij hebben in Nederland bijna vierduizend relaties waarvan vijf- tot zeshonderd met een wat groter belang. Uit die groep nodigen wij regelmatig mensen uit om met ons een middagje of een avondje naar Ajax te gaan. Wij hebben daarvoor naast onze plaatsen vanuit de sponsoring nog eens tien extra stoelen gekocht. Onze gasten zien onze borden op het veld en de sfeer is altijd goed. Er wordt goed gevoetbald waardoor je je bestaande klanten wat leuks te bieden hebt. Voetbal is de laatste jaren erg populair geworden. Zeven of acht jaar geleden was het AJAX MAGAZINE APRIL 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 23