Daar ben ik mezelf niet van bewust, maar het is natuurlijk wèl zo dat ik steeds meer acties durf te maken, ook in hele zware wedstrijden. Misschien is dat een reden waarom ik nu meer waardering krijg, omdat ik mezelf ook in de topwedstrijden duidelijk manifesteer. Toch blijft het raar, want ik heb helemaal niet het idee dat ik zo veel beter speel dan vorig jaar. En dat zelfvertrouwen, dat is volgens mij ook een beetje een kwestie van gewenning. Ik loop nu al een flink aantal jaartjes mee, ben niet zo snel meer onder de indruk van gerenommeerde tegenstanders. Je proeft bij tegenstanders het respect voor Ajax, dan voel je je zelfvertrouwen weer verder groeien. Ja, dat is het, een proces waarin je steeds groter groeit." Het jaar 2000 en daarna... Als De Boer tegen die tijd nog niet uit elkaar is gebarsten van het zelfvertrouwen verdedigt hij tot medio 1999 het rood en wit van Ajax. De innerlijke drang naar de Serie A, de Primera Division of de Premier League, laat staan de J-League, is getemperd. De voetballer van het jaar: "Ik heb niet zo'n hang naar avontuur. Voetballend krijg je het nergens beter, financieel heeft Ajax tegenwoordig ook een hoop te bieden en met het nieuwe stadion in aantocht gaat de ambiance er natuurlijk ook niet op achteruit. Redenen genoeg dus om een langlopend contract met Ajax aan te gaan. Ik hoef niet zo nodig weg." En hoe zijn leven er na de eeuwwisseling uit komt te zien? Ronald de Boer werpt een blik in zijn glazen bol en glimt. Hij ziet het rijke, bruine leven opdoemen. "Ik ben niet van plan me na mijn carrière al te druk te gaan maken. Dan gaat wat mij betreft het grote genieten beginnen. Ik zeg niet dat ik nooit meer wil werken, maar het mag mijn leven in elk geval niet gaan beheersen. Ik heb tegen die tijd genoeg geïnvesteerd in mezelf, dan wil ik lekker met m'n gezin van het leven genieten. Al zal ik niet op mijn luie kont gaan zitten, daar ben ik veel te bedrijvig voor. Dat heb ik nu al, je zult me niet snel zo maar stil zien zitten. Ik ben altijd bezig. Met mijn dochtertje spelen, een snookertje leggen, een potje kaarten, ouwehoeren met mensen. En ik zal altijd de drang houden om me als mens te blijven ontwikkelen. Daar streef ik nu al naar, maar voorlopig word ik te veel opgeslokt door het voetbal. Ik zou heel graag beter willen golfen, vreemde talen willen leren, een muziekinstrument bespelen. Een beetje dingen met klasse en stijl, daar voel ik me lekker bij. Misschien dat ik daar na mijn loopbaan de tijd en de rust voor kan vinden. Met name dat laatste is belangrijk, want als ik iets niet heel snel onder de knie heb ben ik nogal gauw geneigd ermee te stoppen. Ach, ik zie wel wat de toekomst me brengt. Ik ben geen type dat zich daar zorgen over maakt, laat het leven op me afkomen. Weet je wat me wel aardig zou lijken in de toekomst? Als m'n dochter zou blijken uit te blinken in een sport, om die dan een beetje te gaan volgen. Heeft ze dat talent niet, dan zal ik haar daar uiteraard geen spatje minder om vinden, maar het lijkt me gewoon wel leuk. In het tennis, bij voorbeeld. Dat kon ik vroeger zelf ook vrij goed. Ik wil niet opschepperig klinken, maar ik denk dat ik in die tak van sport ook wel redelijk ver had kunnen komen. Als ik zie dat mijn dochter daar talent voor heeft zal ik haar zeker stimuleren. Net zoals onze vader dat bij Frank en mij heeft gedaan. Die had een blind vertrouwen in ons, hij stimuleerde ons enorm om profvoetballer te worden. Goh, ik zie mezelf al zitten later. Mijn dochter op de grote tennistoernooien in het buitenland en ik reis dan lekker met haar mee. Beetje in het zonnetje op de tribune zitten, drankje erbij, zonnebrilletje op. Ja, dat lijkt me wel wat..." AJAX MAGAZINE APRIL 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 18