In het Stadio Nereo Rocco te T riëst boekte Ajaxeen historische 2-0 overwinning op regerend Champions League-winnaar Milan. Het duel der giganten kende een even schitterend als ontroerend slot, toen Frank Rijkaard door zijn vroegere supporters op vocale wijze werd geëerd. met kansen over en weer, bewaarde Ajax de 1-0 voorsprong. Na rust bleef Ajax het spel bepalen en toen Baresi op onfortuinlijke wijze een voorzet van Finidi George in eigen doel kopte, toonde Ajax zich heer en meester in het kolkende stadion. Na afloop waren vriend en vijand het er over eens, dat de sterkste ploeg met uitstekend voetbal had gewonnen. Een ploeg met vele jonge spelers en dus met veel perspectief. De achttien jarigen Clarence Seedorf en Nwankwo Kanu (ingevallen voor Peter van Vossen) bewezen dat zij volledig mee konden komen. Ajax schitterde tegen de regerend kampioen van Europa, die nog niet eens zo lang geleden Barcelona van de mat speelde. Mooie, emotionele momenten waren er speciaal voor Frank Rijkaard. Met een ovationeel applaus waaruit grote bewondering voor zijn spel en karakter sprak, namen de Milan-supporters afscheid van hun vroegere held. Ook het Ajax- publiek in het stadion liet van zich horen. Het het zingen van "We are the Champions", deed velen terugdenken aan de wedstrijd in Turijn tegen Torino. Het waren ontroerende momenten die nooit zullen vervagen. Net bekomen van de ervaringen in Triest stond MW al weer op de stoep van De Meer. En omdat winnen van Milan niet wil zeggen dat MW gemakkelijk aan de zegekar wordt gebonden, was opperste concentratie vereist. De Maastrichtenaren hoopten op mindere scherpte bij de Ajacieden, een fenomeen dat zich vroeger wel eens wilde voordoen na een Europees topduel. Dat viel gelukkig mee. Frank Rijkaard, Ronald de Boer en Clarence Seedorf hadden in de eerste helft de wedstrijd al kunnen beslissen maar slechts Jari Litmanen kwam toen tot scoren. MW kreeg amper kansen, maar benutte daar wel eentje van, zodat de rust met een 1-1 score inging. Na de pauze gaf invaller Patrick Kluivert binnen een tijdsbestek van 130 seconden Mare Overmars twee keer de gelegenheid om te doelpunten en daarmee werd de 3 -1 winst een feit. Het tweede doelpunt was een juweel, na een door Kanu perfect opgezette aanval. Meest opmerkelijk was het groot aantal gemiste kansen, in een wedstrijd die voor Frank de Boer zijn 250ste in het Ajax-shirt was. "Als je na alle hosanna die volgde op de wedstrijd tegen Milan, zo wilskrachtig blijft, ben je heel ver", oordeelde Louis van Gaal na afloop. Amstel Cup De achtste finale van het toernooi om de Amstel Cup vroeg wat Ajax betrof dubbele belangstelling. Zowel het eerste als het tweede elftal traden daarin aan; Ajax 1 in Nijmegen tegen NEC en Ajax 2 in De Meer tegen Dordrecht '90. Een situatie die in het seizoen 1987-1988 ook al eens had plaatsgevonden. Toen presteerde Ajax 2 het om Sparta, FC Groningen en Volendam uit het toernooi te wippen, terwijl Ajax 1 minder ver reikte. Nu had het tweede team de voorronde overleefd en in de vierde ronde Excelsior verslagen. Ons eerste elftal won met 3-0 van NEC. Die eindstand werd bereikt door een doelpunt van Nwankwo Kanu en twee onnavolgbare treffers van Ronald de Boer. Ajax 2 schreef in eigen omgeving historie door Dordrecht '90 kansloos te laten. Goals van Peter van Vossen en Patrick Kluivert AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995 7

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 9