op AFC. Ontevreden is de technische leiding zeker niet. Op de kerstrapporten die de jongste Ajacieden op de Ajax-school kregen uitgereikt, prijken over het algemeen goede cijfers. E 1-junioren Bij de El viel de tussentijdse beoordeling ook niet slecht uit. Het laagste gemiddelde cijfer dat gescoord werd is een 6,3. Volgens Henk van Teunenbroek, de leider, is het streven een 8, maar dat cijfer is veelal onhaalbaar. Want de norm is, geheel tot genoegen van Van Teunenbroek, streng. Niet omdat hij zou vinden dat de jeugd niet hard genoeg kan worden aangepakt en beoordeeld, maar omdat hij als geen ander weet dat het beste van het beste nog niet goed genoeg is voor Ajax. Het heeft op Voorland namelijk niets van een speeltuinvereniging. Het gaat er in de Ajax- school niet om jeugd op een vriendelijke manier te verpozen, maar om de opleiding van nieuwe Rijkaards, De Boers en Davidsen, zodat Ajax ook in de Champions League van 2002 lekker mee kan draaien. Van Teunenbroek wijst zijn pupillen regelmatig op hun oudere collega's van de A-junioren. Daar vallen de meesten af, omdat ze op het einde van de opleidingsrit onderweg toch niet goed genoeg blijken te zijn geworden voor de selectie. Het spel dat de El op de mat legt oogt lekker. Het gaat ook steeds beter; er is een stijgende lijn te ontdekken in het niveau. Tot de winterstop werd er slechts één keer verloren, uit van Waterwijk met 3-1. Na een 1-0 voorsprong legde de sterkste der Waterwijkers drie maal aan voor een vrije trap. Drie keer verdween de bal onhoudbaar hoog in de hoek. Verder werden er twee wedstrijden gelijkgespeeld. Thuis tegen DCG werd het 1-1 en ook DWS wist het op Voorland tot een puntendeling te brengen: 0-0. De overige wedstrijden werden allen gewonnen, waardoor Ajax El bovenaan de ranglijst prijkt. Toch stelt Van Teunenbroek vastberaden dat het de tweede helft van het seizoen nog beter moet gaan. In de rapportbesprekingen hebben de spelers allemaal een aansporing gehad om iedere week te blijven proberen zich te verbeteren. Er is alvast één wedstrijd waarop de El-ers zich intens verheugen. Dat is de wedstrijd tegen Feyenoord El die als voorwedstrijd geboekt staat bij de bekerwedstrijd. Vanwege het iets minder doortastende optreden van het bondsbureau te Zeist bij het vaststellen van een definitieve datum voor die wedstrijd, Lieverds, lieverdjes en lefgozers verenigd met hun leiders en een goedheiligman tijdens het Sinterklaasfeest. hadden de spelers voor alle zekerheid de gezinsagenda's twee maanden blanco gehouden. D 2-junioren Bij het naderen van de winterstop werden de resultaten van Ajax D 2 iets minder. Tegen AFC op het Sportpark Goed Genoeg werd met 3-1 verloren. Dat kwam leider Ed Lefeber en trainer Jan Olde Riekerink eigenlijk niet eens zo heel slecht uit. Want hoe leg je anders uit dat je niet zo heel erg tevreden bent, terwijl het elftal bovenaan staat in de competitie? Behalve de nederlaag tegen AFC, is er één keer gelijkgespeeld: uit tegen Blauw Wit. Alle andere wedstrijden werden vrij gemakkelijk gewonnen. Maar het niveau van het team is niet echt fantastisch. Het is naar Ajax-maatstaven gemeten redelijk. Het is de bedoeling dat het niveau gedurende het seizoen stijgt. Het spel is een beetje blijven hangen en, naar de winterstop toe, zelfs iets minder geworden. Volgens Lefeber is dat niet ongebruikelijk. Hij heeft die ontwikkeling vaker gezien. De conclusie kan niet anders zijn dan dat de inspanningen de junioren zwaar vallen. De AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 95