tegenstander, hoog op. In de eerste helft nam Ajax de leiding en het kon na de hervatting een fel aandringend AFC verwachten. Dit gebeurde dan ook, maar ook in deze wedstrijd was onze keeper ongenaakbaar. Toen Ajax na de eerste stormlopen een tweede doelpunt maakte, was de winst binnen, ook al kon AFC in de slotminuut de eer nog te redden. Een belangrijke overwinning voor onze ploeg, die zich voorbeeldig heeft gedragen. Tegen HCSCstond het goed gestartte Ajax reeds na een half uur op een 4-0 voorsprong. Daarna verviel de ploeg weer in de fout niet als team te blijven functioneren, met uitzondering van een periode in de tweede helft, waarin de stand tenslotte naar 8-0 werd getild. In de laatste wedstrijd vóór de winterstop trad Ajax 2 aan tegen een nog onbekende tegenstander, Zwaluwen uit Hoorn, die echter wel op de vierde plaats stond. Uitkijken was derhalve het parool. Via oogstrelend spel en enkele schitterende doelpunten stond Ajax binnen een half uur op 3-0 en leidde bij de rust met 4-1Als het dan allemaal zo gemakkelijk gaat, treedt concentratieverlies op en dat was in de tweede helft te merken. Het duurde tot tien minuten voor tijd alvorens Ajax weer tot scoren wist te komen, maar toen was ook het hek van de dam. Binnen vijf minuten scoorde Ajax vier maal, maar zag er in de slotminuten ook nog twee in het eigen doel verdwijnen, waardoor de eindstand 9-3 werd. Zoals gebruikelijk staan we ook nu met de winterstop weer op kop. Het is te hopen dat we deze positie tot het eind van het seizoen kunnen handhaven. Dolf van Zoest Zaterdag 3 In het vorige overzicht spraken wij de vrees uit, nu blijkt die terecht te zijn geweest: het derde elftal speelt niet meer zoals wij gewend waren. Thuis, tegen DOSC, werd de neergang nog gemaskeerd. De tegenstander was te zwak en Rongo Spaargaren (2x), Rob Been, Arthur Brown en Patrick Bosschieter hielpen Ajax aan een probleemloze 5-1 zege. In Utrecht, tegen DESTOhad het derde elftal het erg moeilijk. De fraaiste kansen werden gemist en met het gelijke spel (een benutte penalty van Rob Been) mochten wij uiteindelijk nog blij zijn. In de ontmoeting met YFCkostte een gebrek aan motivatie ons een punt. Het niet zo sterke YFC nam tot twee keer toe een voorsprong. Ajax zette daar te weinig inzet tegenover, kwam via Martin van Leuven en Patrick Bosschieter wel langszij, maar mocht met dat resultaat de handen dichtknijpen. Tegen het zwakke Loosdrecht werd weer eens knap gevoetbald. Bovendien werden de kansen benut, hetgeen een 6-0 overwinning opleverde. Martin van Leuven (3x), Ringo Spaargaren (2x) en jan de Ronde zorgden voor de productie. Een week later stonden dezelfde positieve cijfers op het wedstrijdformulier. In Den Dolder werd DOSC op de vleugels van scorend vermogen en een goede inzet geklopt. De zes goals kwamen van Donald de Randamie (2x), Rob Been, Martin van Leuven, Lloyd Mclntosch en Ringo Spaargaren. In de laatste wedstrijd voor de winterstop ontmoetten wij mede-concurrent Huizen. Door blessures was het moeilijk een compleet elftal op de been te brengen en mede daardoor bracht de strijd niet wat wij ervan verwachtten. In de eerste helft had Huizen het betere van het spel, maar na de rust (0-0) had Ajax het heft in handen. Helaas maakte onze verdediging kort voor tijd een cruciale fout, waardoor Huizen met een 1 -0 zege vertrok. De afstand tot koploper De Zuidvogels is nu wel erg groot geworden, maar hopelijk kunnen wij na de winterstop met een weer fitte selectie het verloren gegane terrein terugwinnen. Er ligt een schone taak voor het hele elftal. Frans Grootenboer Ajax 4 De Boekaniers zijn vermoeid. In de laatste wedstrijden was het verlangen naar de winterstop groter dan de daadkracht. Op de golven van het succes had Ajax zaterdag 4 zich eerder namelijk niet gespaard. In de vorige Ajax Magazines heeft de oplettende lezer kunnen ervaren hoe de overwinningen tot een fraai collier werden aaneengeregen. Plotseling was-ie er: De Klad. Hij zat erin, en niemand wist hoe hij eruit te krijgen was. De Klad beet zich vast, liet niet meer los, was meedogenloos en vernietigend. Leider Joop Leeuwendaal werd van bindmiddel tot verbanddoos. Jawel, "Rambo" moest zelf uit de kleren om het gebrek aan spelers op te vangen. Blessureleed (de onverwoestbare Joop de Vries aan de kant met nek-klachten, IJzeren Ruud Haarms onderhevig aan roest, Tricky Dicky van Wagtendonk ondermijnd door opspelende spieren, David Endt een pijnlijk liesje in plaats van Vlijtig Liesje) werd gekoppeld aan langdurige zaterdagwerkzaamheden van Joop van Nielen, die zelf aan een serre bezig was en ons daarmee dichtbij de misère bracht. "Amsterdam-noord" stond twee keer op het menu. En dat zijn niet de meest malse hapjes. Dat de ene maaltijd de andere niet is bleek uit de bezoeken aan "Grand Restaurant KMVZ" en aan "Eethuis Sporting Noord" Bij de een aten wij met mes en vork. KMVZbleek een tegenstander van klasse en de 3-3 kreeg een Michelin-ster vanwege het goede spel van beide ploegen. Bij de ander stond er een heel ander gerecht op tafel. Gebalde vuisten waren het bestek en grimmigheid de ingrediënten. Ajax wist weinig raad met de agressieve tactiek van Sporting Noord en kwam met 2-2 nog goed weg. De herinnering aan dat duel levert (excusez le mot) nog steeds enige winderigheid op. Hopen op afgelasting is niet des Ajax'. Toch, het moet worden bekend, was die hoop aanwezig voor het slotduel voor de winterstop, tegen Zeeburgia. De hevige regenval zorgde voor poelen en drassige narigheid op het veld, maar de arbiter toonde zich niet van zinne een Ajax- wedstrijd aan zich voorbij te laten gaan. En zie, uit de zompige grasmat groeide een alleraardigst Ajax-bloempje! Met Dick Schoenaker als vlaggenist aan de zijlijn (net als vroeger) verdronken wij de Zeeburgiaanse aggressie in ons fijne combinatiespel. Bij de rust was de wedstrijd gespeeld en met de ruime voorsprong hoopten wij plotseling dat de "refhet niet in zijn hoofd zou halen om de wedstrijd alsnog af te gelasten. Het kan verkeren. Het tweede bedrijf was door de invallende duisternis gelukkig vrijwel onzichtbaar, maar om kwart voor vijf werden de kelken weer gevuld en de glazen geheven: Ajax zaterdag 4 herfstkampioen! David Endt AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 90