Op weg naar 2000 Kroniek door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst De weg naar het het slot van 1994 was er voor Ajax één met een overladen wedstrijdprogramma. De laatste loodjes wogen zwaar, maar de inspanningen werden beloond met de papieren titel, die herfstkampioenschap heet. De kwartfinales in de Champions League én (samen met Ajax 2) in het toernooi om de Amstel Cup, waren reeds bereikt. Wij vatten de kroniek op in de maand november, een maand die grotendeels in het teken stond van de Champions League wedstrijd tegen Milan. Helaas kreeg dit top-duel niet de coulisse die het verdiende. Na wangedrag van Milan-supporters was het fameuze San Siro-stadion door de UEFA tot verboden gebied verklaard. De straf was ook voor Ajax en zijn supporters een goede waarschuwing. De UEFA straft met harde hand en het publiek moet zich realiseren dat het mede verantwoordelijk is voor het welzijn van hun club. Hoe imposant en sfeervol al die fakkels ook zijn, men moet er van afzien en, geholpen door de club, zoeken naar andere sfeerverhogende middelen rond de wedstrijd. In dit Ajax Magazine legt veiligheidscoördinator Gerard Holsheimer uit, wat er allemaal bij de organisatie van een wedstrijd komt kijken Die organisatie gaat Ajax redelijk goed af. Van Utrecht naarTriëst Andere clubs hebben daar meer moeite mee. Handelen zoals FC Utrecht dat deed voor hun wedstrijd tegen Ajax, is vragen om moeilijkheden. Er werd slechts een klein deel van de toegezegde kaarten aan Ajax ter beschikking gesteld. Daardoor werden veel supporters teleurgesteld en in de verleiding gebracht om zonder kaartje naar Utrecht af te reizen, met alle gevolgen van dien. Zij die wel in de Galgenwaard aanwezig waren, zagen een best aardige wedstrijd, met een gelijk opgaande eerste helft. In de tweede helft zette Ajax de gastheren met de rug tegen de muur. Ajax vergat echter te scoren. In riante positie kopte Danny Blind de bal voorlangs het Utrechtse doel en een inzet van Jari Litmanen werd van de lijn gehaald. Ajax leed in Utrecht derhalve het tweede verliespunt in elf wedstrijden. De ongemakken waarmee Ronald de Boer en Mare Overmars kampten, bleken niet ernstig, en zo reisde Ajax op maandag 21 november af naar Triest. In het Stadio Nereo Rocco van de amateurclub Triëstina zou twee dagen later Milan de tegenstander zijn. Milan -Ajax, een wedstrijd die bij spelers en publiek vele emoties opriep. Eerder versloeg Ajax in het Olympisch Stadion de Italiaanse kampioen met 2-0. Het door blessures en schorsingen geteisterde Milan kon toen echter niet in zijn sterkste opstelling uitkomen. Ook in de Serie A ging het Milan niet voor de wind. Een goed resultaat tegen Ajax zou de Milanezen prima uitkomen. Anderzijds was Ajax gemotiveerd om te laten zien dat het tegen een compleet Milan kon presteren. Bovendien was er nog maar één punt nodig om zich voor de kwartfinale te plaatsen. Met andere woorden: er was volop reden om de wedstrijd zeer belangstellend tegemoet te zien. Het werd een onvergetelijke wedstrijd. Het openingsdoelpunt viel al na drie minuten, toen jari Litmanen op aangeven van Ronald de Boer de bal achter Milan-keeper Rossi kogelde. De wedstrijd, vol technisch vermogen en strijdlust, was een lust voor het oog. In een adembenemende eerste helft 6 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 8