Een tussenbalans Ajax zaterdag Ajax 1 De winterstop gaf gelegenheid om een tussenbalans op te maken. Na een zeer goed begin, zag Ajax concurrent Huizen helaas uitlopen. De mannen uit het Gooi scoren erg makkelijk en verspelen weinig punten. In de uitwedstrijd tegen VRCuit Rhenen, speelde Ajax geen hoogstaande wedstrijd, maar de betere individuele kwaliteit gaf de doorslag. VRC nam de leiding, waarna Ajax het initiatief naar zich toe trok. Er werd directer gespeeld en dat leidde tot treffers van Rosco Viereck (2x) en Raymond Barkema. Door een onoplettendheid in de slotminuten konden de Veenendalers nog tot 3-2 terugkomen. In Barneveld tegen SDVB speelden we een zeer ongelukkige wedstrijd. Door blessures en een schorsing trad Ajax met vijf invallers aan. Toch bleef een hard werkend Ajax goed op de been. Weliswaar kwamen we op achterstand, maar nog voor de rust bracht Richard Louwers de balans in evenwicht. Na de thee werd Ajax sterker en nam zelfs de leiding door Rosco Viereck, die een fraaie aanval over rechts bekwaam afrondde. Twee strafschoppen (de laatste was zeer dubieus), brachten de zege bij de Barnevelders, die daarmee een puntje te veel kregen. Tegen Vlug en Vaardig op het Sportpark Ookmeer, leed Ajax een kansloze 4-0 nederlaag. Deze tweede nederlaag wierp ons verder terug. Een veel sterker Ajax had in Rhenen eigenlijk weinig moeite met Candia '66, al doet de uitslag (0-1anders vermoeden. De bewoners van de Grebbeberg kregen in de hele wedstrijd slechts een tweetal kansen, tegenover een achttal mogelijkheden voor Ajax. Omdat Ajax vergat het klasseverschil in doelpunten tot uiting te brengen, bleef Candia '66 tot het laatste fluitsignaal in de race. Tegen HCSC, uit Den Helder, ging de wedstrijd aanvankelijk gelijk op. Zowel Ajax als HCSC benutten de kansen echter niet. Raymond Barkema opende na een half uur spelen na een fraaie solo de score en korte tijd later was het dezelfde speler, die de ruststand op 2-0 bepaalde. Toen Dennis Bogaard kort na de hervatting een strafschop benutte en een HCSC-speler werd weggestuurd, leek Ajax op rozen te zitten. Niets bleek echter minder waar. Het Helderse tiental drong Ajax terug en wist zelfs twee maal te scoren. Met enig geluk bleef Ajax aan de positieve kant van de score. Eindstand 3-2. De laatste wedstrijd, tegen Lelystad '67, zal ons nog lang heugen. In het eerste half uur kreeg Ajax riante mogelijkheden, maar sprong daar te onzorgvuldig mee om. Toen Mare Geestman kort na de hervatting 1-0 scoorde, leek niets een Ajax overwinning in de weg te staan. Maar vanaf dat ogenblik ging er bij ons van alles fout. Lelystad '67 nam het heft in handen en Ajax werd naar een kansloze 4-1 nederlaag gespeeld. In het nieuwe jaar kunnen wij ons alleen nog richten op het veroveren van een periodetitel. Wim Heisterkamp Ajax 2 In Amstelveen heeft een hard werkend Ajax tegen Amstelveen een lastige klip omzeild. Reeds na een tiental minuten kwam Ajax op voorsprong en bij dat enige doelpunt bleef het, hoewel we nog een aantal zeer goede mogelijkheden kregen. Een fantastische Amstelveen-keeper stond een grotere voorsprong in de weg en we moesten blijven oppassen voor de sterk aandringende tegenstander. In de slotseconden wist onze doelman Ramon de Ridder met een schitterende safe de zege veilig te stellen. In het begin van de wedstrijd tegen Odin vergat Ajax de geboden kansen te verzilveren en zakte na ongeveer een half uur ver terug. Onze doelman voorkwam zelfs dat we met een achterstand gingen rusten. Na de thee golfde het spel op en neer, maar nu kregen onze gastheren de beste kansen. Het was wederom onze in een fantastische vorm verkerende keeper, die ons een nederlaag bespaarde. Tegen AFC stonden de twee ongeslagen koplopers tegenover elkaar. En, zoals het een topper betaamt, gebeurde er van alles en laaiden de emoties, vooral bij onze AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995 87

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 89