Robert Gehring was vanwege blessureleed lange tijd uit de roulatie. Hij was echter op tijd genezen om de historische overwinning van Ajax 2 op Dordrecht '90 mee te maken. Foto: Louis van de Vuurst Danny Landzaat, die een uitmuntende wedstrijd speelde, behoedde Ajax nog voor een grotere achterstand door twee keer de bal van de doellijn te halen en bovendien voor 1-1 te zorgen. Na rust werd het gelukkig een heel andere wedstrijd. Uit een corner van Kiki Musampa scoorde Patrick Kluivert 2-1 Het betere spel werd met nog twee doelpunten, van Patrick Kluivert en John van den Brom, in de score tot uitdrukking gebracht. FC Utrecht overklast In de daarop volgende wedstrijd, tegen FC Utrecht, overklaste Ajax zijn tegenstander via een 6-1 overwinning. Deze uitslag had nog hoger kunnen uitvallen wanneer Ajax niet zo slordig met de kansen was omgesprongen. Na een ruim een kwartier scoorde Tarik Oulida koppend na een voorzet van Nordin Wooter. Nadat FC Utrecht de kans op de gelijkmaker had laten liggen, schoot Tarik Oulida uit een vrije trap op de lat. In de 25ste minuut zorgde John van den Brom voor 2-0. Na rust werd FC Utrecht met mooi voetbal met de rug tegen de muur gezet en liep de score via Martijn Reuser op naar 4-1Zijn tweede goal was een schoonheid. Nadat FC Utrecht met tien man door moest gaan, scoorde Laurens ten Heuvel uit een pass van Winston Bogarde en schoot Dave van den Bergh het halve dozijn vol. Dit nadat Hasselbaink voor FC Utrecht de eer had gered. In Arnhem, tegen Vitesse, moest Ajax met een gelijk spel genoegen nemen. Daardoor kwamen wij op een gelijk aantal verliespunten met koploper Sparta. De einduitslag was 3-3, en alle tegengoals waren de schuld van individuele fouten. Gelukkig wist Ajax de achterstand steeds recht te zetten met doelpunten van Laurens ten Heuvel (uit een goede combinatie met Patrick Kluivert en Nordin Wooter), Dave van den Bergh uit een corner, en Clyde Wijnhard, die in het laatste kwartier als vierde spits fungeerde. Vlak voor tijd hadden we nog een kans op de overwinning, maar gelet op het veldspel zou die niet terecht geweest zijn. De laatste wedstrijd vóór de winterstop, tegen FC Den Haag, werd met 2-0 gewonnen door toedoen van Patrick Kluivert die twee keer scoorde. Amstel Cup Naast het competitievoetbal was de wedstrijd in de achtste finale van de Amstel Cup, tegen Dordrecht '90, van eminent belang. Tot ieders tevredenheid had de technische staf van Ajax besloten om met een zo sterk mogelijke ploeg aan te treden. Met de A-selectiespelers Peter van Vossen, Patrick Kluivert, Winston Bogarde, John van den Brom en Fred Grim, stond er op papier een sterk elftal. Mede geïnspireerd door de duizenden toeschouwers in De Meer werd het een happening. Onder aanvoering van Peter van Vossen wist Ajax Dordrecht '90 vrijwel de hele wedstrijd onder druk te zetten. De solo's die onze linksbuiten hierbij ondernam, waren niet altijd even efficiënt, maar hij was daarmee wel het toonbeeld van de wilskracht, die Ajax die avond liet zien. Het eerste doelpunt kwam ook op zijn conto, al was de wijze waarop hij scoorde onnodig ingewikkeld. Uit een breedtepass van John van den Brom had hij de bal voor het intikken maar pas via het been van een tegenstander en binnenkant paal was het raak. In de tweede helft wist Patrick Kluivert met een schitterende kopbal de stand op 2-0 te brengen. De wedstrijd was daarmee in feite afgelopen omdat Ajax daarna alles onder controle hield. Deze ploeg verdient grote complimenten. Niet alleen voor de behaalde resultaten, maar ook voor de wijze waarop, onder aanvoering van de A-selectiespelers, afscheid werd genomen van de ruim vijfduizend toeschouwers. Gezamenlijk liepen de spelers naar alle tribunes om de mensen te bedanken. Het feest werd voortgezet in de kleedkamer, met de arrivés en onze jeugdige profs en amateurs in een eendrachtige roes. Het bepalen van plaats en tijd voor de kwartfinalewesstrijd tegen FC Utrecht heeft veel voeten in de aarde gehad. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 86