Bekerhelden Ajax 2 betaald door Herman Bosschieter Nordin Wooter brengt in de bekerwedstrijd tegen Dordrecht '90 zijn tegenstander in verlegenheid. Ajax 2 bereikte via een onvergetelijke 2-0 zege de kwartfinale van het toernooi om de Amstel Cup. Foto: Louis van de Vuurst Ons tweede elftal belandde in een belangrijke fase, met wedstrijden tegen de koplopers Sparta en PSV. In de strijd om de Amstel Cup nam Ajax 2 het op tegen Dordrecht '90 met als inzet een plaats in de kwartfinale. Het elftal van trainer Gerard van der Lem en leider Herman Bosschieter schreef historie door zich bij de laatste acht te plaatsen. Na veel vijven en zessen werd de eerste "topwedstrijd", tegen PSV, vastgesteld op vrijdag 18 november jongstleden. Beide ploegen traden door vele blessures enigszins gehandicapt aan. De reservebank van Ajax bijvoorbeeld bestond uit keeper Edmond Claus, Nwankwo Kanu (van wie vooraf vaststond dat hij, samen met Tarik Oulida, een halve wedstrijd zou spelen) en Robert Gehring, die na een langdurige blessure (vanaf augustus!) weer deel mocht uitmaken van de ploeg. Aangever Kanu Op zich was het een leuke wedstrijd die met 1 -0 in het voordeel van Ajax werd beslist. In de eerste helft had Ajax gedurende dertig minuten een licht veldoverwicht, waarin zich reële scoringskansen voordeden. Vanaf het moment dat Dave van den Bergh, na een onbesuisde overtreding van Roberto Verhagen, met een lichte hersenschudding het veld moest verlaten, was Ajax even de draad kwijt en mochten we ons gelukkig prijzen dat de stand tot de rust dubbel blank bleef. In de 51ste minuut stond Kanu aan de basis van het enige doelpunt. Op zijn aangeven nam Martijn Reuser, die op het juiste moment van zijn bewaker wegliep, de bal heel leep mee, en met een bekeken schuiver vanuit een moeilijke hoek passeerde hij de keeper. Aan beide kanten deden zich nog diverse situaties voor waaruit gescoord had kunnen worden. Met name Kanu bracht steeds weer zijn ploeggenoten in stelling. Door beide partijen werden de kansen niet benut, waardoor de wedstrijd -tot grote tevredenheid van Ajax- eindigde in een 1-0 zege. Vervolgens kon men zich prepareren op de volgende wedstrijd, tegen Sparta. Ook die wedstrijd werd met een overwinning afgesloten, 4-1Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. Waarschijnlijk verkeerde iedereen nog in euforie, naar aanleiding van het succes in Triest, waar Ajax Milan overklaste. In het begin was het van Ajax-zijde een nerveuze wedstrijd. Sparta kwam in de 26ste minuut op voorsprong door Van de Roer. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 85