Eenheid en enthousiasme Van de redactie Een nieuw begin en toch slechts halverwege. Dat lot is de voetbalcompetitie elk jaar weer beschoren. Voor Ajax geldt dat motto in het bijzonder, want hoewel de eerste competitiehelft vrijwel alleen hoogtepunten bracht, is er nog geen reden tot euforie. De uitstekende eerste helft moet worden gevolgd door een misschien nog betere tweede helft van de competitie om het seizoen te laten slagen. De mogelijkheden zijn er, zeker wanneer het jeugdige enthousiasme zich opnieuw verbindt met de volwassen eenheid die de club in de eerste maanden van het seizoen 1994-1995 toonde en die door de bovenstaande foto, genomen na afloop van het bekerduel tussen Ajax 2 en Dordrecht '90 zo treffend wordt verbeeld. De lof die Ajax van vele kanten krijgt toegezwaaid mag nooit verblindend werken. Er is nog niets gewonnen, terwijl er van alles te verliezen is. Bij iedere Ajacied is de overtuiging aanwezig dat de voetbaljaargang veel moois kan opleveren maar het is ook goed te beseffen hoe belangrijk het is om met beide benen op de grond te blijven staan. Mochten onverhoopt moeilijker tijden zich aandienen, dan moeten de eenheid en het enthousiasme er voor zorgen dat de balans bewaard blijft. Zowel op het veld, als op de tribunes. Eenheid en enthousiasme, dat beeld levert ook de inhoud van Ajax Magazine 5 op. De jonge garde wordt vertegenwoordigd door Edwin van der Sar en Frank de Boer, die uitgebreid aan het woord komen in deze uitgave. En door de aandacht aan de Ajax-jeugd, die prachtige pijler waarop Ajax steunt. Een andere Ajax-pijler is Gerard Holsheimer, Hoofd Secretariaat en Veiligheidscoördinator van de club, die het waard is om voor het voetlicht te halen. Over oud-Ajacied Wim Jonk schijnt een ander licht. Bij Inter lopen de zaken niet naar wens en door zijn verhaal schemert enige weemoed naar zijn Ajax-verleden. Arend de Roever is de drijvende kracht achter Roever Reizen, het reisburo uit dat al vele jaren Ajax-sponsor is. Zijn verhaal brengt ons ook bij de volgende bestemming in de Champions League: Split, de thuishaven van Hajduk. Over die aanstaande tegenstander in de kwartfinale van de Champions League gaat de reportage. Een Ajax Magazine vol lezenswaardigheden. En vol bezienswaardigheden, want de fotografie vormt een eenheid met het geschreven woord. Kijkt u nog eens goed naar de foto boven deze inleiding. Jonge talenten vieren hand in hand met geroutineerde mannen hun victorie. Inderdaad: eenheid en enthousiasme, het motto voor de tweede seizoenshelft! David Endt AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995 5

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 7