vergelijken met het huidige bestand, ruim zeventienduizend kaarten. Je mag heel blij zijn, dat toen die stap naar automatisering al gezet is, zodat je die plotselinge stijging van vier jaar geleden aankon. Nu houdt de toename even op, maar straks in het nieuwe stadion kan het weer meer worden. Daar zijn we echter goed op voorbereid." Wat doe je nog op het administratieve vlak? "Notuleren voor de bestuursvergadering, ledenraad en ledenvergaderingen. Nico Steur is, met een vaste assistent, in feite de boekhouder van de vereniging geworden. Dat was vroeger één van mijn taken. Wel voer ik de correspondentie met de clubs waartegen we spelen in, bijvoorbeeld, de Champions League. Ook onderhoud ik de contacten met de KNVB en heb ik een controlerende functie bij de salaris administratie. Tevens ben ik de contactpersoon ten anzien van de verzekeringen. Op het administratieve vlak ben ik in feite de andere kant op gegaan. Mijn werkzaamheden zijn, behalve die op veiligheidsgebied, moeilijk te definiëren. Maarten Oldenhof (Ajax' Financieel Direkteur. red) heeft eens geprobeerd een taakomschrijving op te stellen, maar door de verscheidenheid van aktiviteiten kan dat bijna niet. De scheiding werd enigszins ingezet onder het vorige bestuur, omdat ik toen al een groot deel van mijn tijd besteedde aan organisatorische zaken, waardoor de administratieve aktiviteiten er bij inschoten". Vertel eens iets over je huidige werkzaamheden. "Ik heb op het vlak van begeleiding met de spelers te maken. Nieuwe spelers helpen bij het zoeken van een huis. Buitenlanders moet je op weg helpen, ze moeten een sofi- nummer aanvragen, ze moeten telefoon hebben, gas en licht regelen. Die jongens weten van niets, en door hen intensief te be geleiden, ontstaat er een zekere band. Wan neer ze later nog eens iets willen weten, ko men ze bij je. Een voorbeeld: laatst moest Jari Litmanen naar een plaatsje ergens op de Veluwe. Een ernstig ziek jongetje had de wens te kennen gegeven hem een keer te willen ontmoeten. Jari kent natuurlijk heg noch steg op de Veluwe en dan vindt hij het prettig als er iemand met hem mee gaat. Dat soort dingen dus. Ja, je kunt mij een soort Manus-van-Alles noemen. Ik doe ook veel werkzaamheden rond de wedstrijden voor de Champions League. Dat strekt zich uit van het onderhouden van contacten met de waarnemers van de UEFA, het ophalen en wegbrengen van mensen tot en met het re gelen van kaarten. Vooral bij dit soort wed strijden komt ook het veiligheidsaspect dui delijk om de hoek kijken". AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995 75

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 77