ag "Een fijne midd zonder risico's" Gerard Holsheimer: r* Interview door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst Gerard Holsheimer speelde nooit voor Ajax, maar is toch een ras-Ajacied. Op 1 september 1968 stapte de huidige administrateur en veiligheidscoördinator als donateur de vereniging binnen. Meer dan wie ook, kent hij de risico's rond de wedstrijden. Een interview met een belangrijk man-op-de- achtergrond. Een jaar na zijn entree bij Ajax, werd Gerard Holsheimer werkend lid. Hij nam plaats in de jeugdcommissie en werd onder meer leider van de C 1-junioren. In het dagelijks leven was Holsheimer belastingadviseur, maar toen, medio 1977, de functie van Hoofd Secretariaat bij Ajax vrij kwam, aarzelde hij niet om bij Ajax in dienst te treden. Inmiddels is hij vijfentwintig jaar lid en draagt hij twee petten. Hij is hoofd van het secretariaat én veiligheidscoördinator. Door de grote veranderingen in de afgelopen jaren is er van zijn administratieve werkzaamheden niet veel meer over, hij dient een groot deel van zijn tijd in te vullen met organisatorische- veiligheidszaken rondom de wedstrijden. "Het betekent vooral de mensen een fijne middag bezorgen, met zoveel mogelijk uitsluiting van risoco's," leidt Holsheimer zelf het interview in. Weet je nog hoe het er allemaal op de administratie was toen je begon? "Het is onvergelijkbaar met de tegenwoordige situatie. De bezetting was minimaal, van een echte inwerkperiode was totaal geen sprake. Ie liep een wedstrijdje mee om te zien hoe alles ging, van de kaartverkoop tot de suppoosten, alsmede een paar avonden waarop werd uitgelegd hoede administratie en met name de salarisadministratie werkte. En dan werd je geacht het wel te weten." Wat is in de voorbije jaren de grootste verandering geweest? "Dat was zonder meer de automatisering. Alles ging vroeger handmatig, voor de boekhouding hanteerden we het doorschrijfsysteem. Je deed alles met de pen, je betaalde het terreinpersoneel op vrijdagmiddag contant uit. Dat is nu ondenkbaar. De automatisering begon rond het seizoen 1979-80. Stap voor stap werd het beter, ook op het gebied van het personeel. We kregen er een telefoniste bij, wij startten met de seizoenkaartenregistratie via de computer, in plaats van met de oude adresseermachine en een adressenbestand op ijzeren plaatjes. Alles is makkelijker geworden. Neem het automatisch betalen. Als de mensen ons eenmalig machtigen voor de betaling van een seizoenkaart, is het een kwestie van de betaling in de computer voeren en dan gaat het op floppy naar de drukker, of degene die uiteindelijk de seizoenkaart fabriceert. Er is dus heel veel werk uit handen genomen." Mis je de charme van vroeger niet een beetje? "Totaal niet! Dat kan ook niet, destijds noemden wij een seizoen met vierduizend jaarkaarthouders een topjaar. Dat is niet te AJAX MAGAZINE FEBRUAR11995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 76