Karrière 7 door Simon Zwartkruis Wordt hij een nieuwe "Mister Ajax"? Dat zou best eens het geval kunnen zijn met Frank de Boer, die aan het eind van vorig jaar (net als broer Ronald) een langdurige verbintenis aanging met de club. In deze aflevering van Karrière 7 komt de toekomst én het verleden van Frank de Boer aan bod. 1De Jeugd "Ik heb thuis een boekje van de kleuterschool, waarin heel treffend staat beschreven wat voor ventje ik in die tijd was. Met behulp van dat boekje deed onze kleuterjuf een soort rollenspelletjes, waarin ieders karakter duidelijk naar voren kwam. Grappig om later terug te lezen. Daarin staat dat Ronald en ik de boel een beetje regelden in de klas. Als er van iemand een autootje werd afgepakt zorgden wij dat hij die weer terugkreeg, van die dingen. En we hadden de meeste praatjes. Als extra aantekening staat nog in dat boekje vermeld dat ik de stillere van de twee was. En dat gaat eigenlijk nog steeds op. Wat uiterlijk betreft was het verschil een stuk lastiger aan te wijzen. Omdat iedereen ons altijd met elkaar verwarde, kregen we van onze moeder, voor de grap, een t-shirt met daarop de tekst 'wie ben ik?' Vonden we prachtig. We waren onafscheidelijk, hadden ook dezelfde vriendjes. Voetballen deden we ook meestal met z'n tweetjes, partijtjes van één tegen één achter het huis. We waren perfect aan elkaar gewaagd. Soms deed de buurjongen met ons mee, die stond dan op doel. Dat was de garagedeur. Later, toen de buren hun gezin verder uitbreidden, mochten we niet meer tegen die deur aanschieten, dat gaf te veel herrie voor die kleintjes. Die herrie, het geluid van de bal tegen de garagedeur, dat is voor mij een typerende herinnering aan mijn jeugd." AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 72