Het Sint Nicolaasfeest Foto's: Louis van de Vuurst Clubnieuws Het jaarlijkse Sint Nicolaasfeest voor de D- en E-junioren van Ajax vond, zoals gebruikelijk, plaats in het Sportcentrum Wethouder Duran, in Diemen. Om acht uur 's-morgens was er op deze derde december 1994 al volop bedrijvigheid in de Sporthal, waar de voorbereidingen werden getroffen voor het zaalvoetbaltoernooi van de vier jongste elftallen van Ajax. Om negen uur was Ajax-captain Danny Blind present om de officiële aftrap van het toernooi te verrichten en daarna was het voetbalwoord aan de jeugd. Rond tien over elf was duidelijk welke teams zich voor de halve finale zouden plaatsen. De beschermelingen van Henk van Teunenbroek, Frits Andriese, Edwin Kortlevers en stagiair Victor Abascal zouden strijden om de hoofdrpijs. Die ging na een zenuwslopend gevecht naar het team van Victor Abascal, dat door voorzitter Van Praag op passende wijze gehuldigd werd. Om enigszins af te koelen van de zaalvoetbalactiviteiten namen de junioren vervolgens een ferme duik in het zwembad. Zoveel inspanning maakte hongerig en de prima verzorgde sportlunch (gevolgd door twee spannende films) bracht de jongelingen op krachten voor de apotheose van de dag: de komst van de bisschop van Myra, vergezeld van zijn twee hoofd-Pieten, Floro en Armando. Tijdens het bezoek, dat ruim een uur in beslag nam, bleek Sint Nicolaas uitstekend op de hoogte te zijn van de jongste Ajax-jeugd, getuige zijn vragen aan de diverse voetballers. Voordat de Sint afscheid nam, schonk hij alle aanwezige kinderen een heerlijke chocoladeletter en een speculaaspop. Een woord van dank voor het welslagen van deze dag gaat naar de Ajax-sponsors en naar Thijs Lindeman, Dolf van Zoest en de medewerkers van het Sportcentrum Wethouder Duran en restaurant De Eendenkorf. Zonder hun inzet zou deze mooie Sinterklaasdag voor de Ajax-jeugd niet mogelijk zijn geweest. Floris Thoolen

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 71