2 2. Scheidsrechter: Ajax: Trainer: AEK Athene: Trainer: Scoreverloop: Woensdag 7 december 1994 Ajax - AEK Athene 2 - 0 (1-0) Olympisch Stadion, Amsterdam 39.183 Jorge Monteiro Coroado (Portugal) Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, Frank de Boer; Seedorf, Litmanen (77. Kluivert), Oulida; Finidi (77. Van Vossen), Ronald de Boer, Overmars. Louis van Gaal Atmatsidis; Agorogiannis, Papadopoulos, Koutoulas (46. Kopitsis), Stamatis; Vlachos, Borbokis, Kostis (67. Ketspaia), Tsartas; Saravakos, Kassapis. Dusan Bajevic 8. I - 0 Oulida; 79. 2 - 0 Oulida Tarik Oulida staat op het punt te scoren tegen AEK Athene. Voor de begaafde middenvelder was de laatste Champions League-wedstrijd in Groep D er een om nooit te vergeten want van zijn voeten kwamen beide Ajax- goals. Bijzonderheden In tegenstelling tot de "normale" voorbereiding op een Champions League wedstrijd gaat Ajax pas op dinsdag naar het trainingskamp in Egmond. Op die dinsdagavond spelen Winston Bogarde, John van den Brom en Tarik Oulida mee met Ajax 2 tegen FC Utrecht 2. Het publiek krijgt bij de opgangen van het Stadion rode en witte Ajax-vlaggen uitgereikt. Voor en tijdens de wedstrijd levert dit meerdere malen een fraaie choreografie op. Bij Ajax ontbreken Kanu, Silooy en Davids met blessures. De andere wedstrijd in Groep D gaat tussen Casino Salzburg en Milan. In Oostenrijk winnen de Italianen met 1-0 en plaatsen zich door dat resultaat samen met Ajax voor de kwartfinale. In de rust van de wedstrijd wordt de voor betaald voetbal afgekeurde Rob Alflen op het veld gehuldigd door voorzitter Van Praag. Commentaar Tarik Oulida: "Omdat Ajax al geplaatst was, was er weinig spanning rond de wedstrijd. Voor mij was het echter totaal anders. Dit was mijn kans. Ik wilde per sé niet af gaan. Ik moet vechten tegen Davids, die mij al die jaren bij Ajax steeds net voor is gebleven, omdat hij een jaar ouder is dan ik. Dit werd een avond om nooit te vergeten, eigenlijk te mooi om waar te zijn." Louis van Gaal: "Ik heb een fantastisch Ajax gezien. Het enige wat er nog aan ontbrak waren de goals. We hadden met een nulletje of zes zeven moeten winnen. Maar het was grote klasse wat ik gezien heb, ondanks het feit dat we al geplaatst waren. Tarik Oulida heb ik willen belonen. Hij is geblesseerd geweest, zit in militaire dienst en heeft het niet makkelijk. Dat hij nu twee keer gescoord heeft, is leuk voor hem en voor Ajax." MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 61