y 1. 1 Woensdag 23 november 1994 Milan - Ajax 0 - 2 (0-1) Stadio Nereo Rocco, Triest 29.764 Scheidsrechter: Peter Mikkelsen (Denemarken) Milan: Rossi; Panucci, Costacurta, Baresi, Maldini; Donadoni (75. Stroppa), Desaiily, Boban (56. Lentini); Simone, Massaro. Trainer: Fabio Capello Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, Frank de Boer; Seedorf, Pitmanen, Davids (81. Overmans): Finidi, Ronald de Boer, Van Vossen (36. Kanu). Trainer: Louis van Gaal Scoreverloop: 2,0 - 1 Litmanen; 65. 0 - 2 Baresi (eigen doel) Jari Litmenen heeft gescoord en in het Stadio Nereo Rocco staat Ajax na twee minuten spelen op een 1 -0 voorsprong tegen Milan. M A C. A 7 I N F Bijzonderheden Milan dient de wedstrijd op meer dan 300 kilometer afstand van het eigen stadion San Siro in Milaan te spelen vanwege het fles-incident tijdens de wedstrijd Milan - Casino Salzburg. Net als tegen AEK Athene, kiest Milan voor het Stadio Nereo Rocco in Triest. Ajax vertrekt maandag naar Italië waar het haar kamp opslaat in Gradisca d'Isonzo, op ongeveer zestig kilometer van Triest. De andere wedstrijd in Groep D van de Champions League, in Athene tussen AEK en Casino Salzburg, eindigt in een 3-1 zege voor de Oostenrijkers. Scheidsrechter Mikkelsen trekt de gele kaart voor Milan-aanvoerder Baresi. Door de overwinning plaats Ajax zich als eerste in Groep D voor de kwartfinale van de Champions League. Na afloop van de wedstrijd wordt Frank Rijkaard op ontroerende wijze geëerd door de aanhang van zijn oude club, Milan. Commentaar "Bijna de hele wedstrijd hebben wij Milan onder druk kunnen zetten. De pressing was groot. Het is bekend dat de balcirculatie onze grootste kwaliteit is. Ik heb geprobeerd om dat voor de wedstrijd nog eens duidelijk over te brengen, want spelen in de Ajax-stijl is makkelijker gezegd dan gedaan. Natuurlijk kregen wij steun van ons vroege doelpunt. Het zelfvertrouwen nam daardoor toe." Fabio Capello: "We hebben verloren van een geweldig team, een jong team bovendien met een prachtige toekomst." Danny Blind: "Als je twee keer van Milan wint, als je wint in Athene van AEK, dan mag je best concluderen dat wij tot de top horen. We moeten echter wel reëel blijven. Je kunt ook snel weer vallen."

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 60