1. 1. Scheidsrechter: NEC: Woensdag 30 november 1994 NEC - Ajax 0 - 3 (0-1) Stadion De Goffert, Nijmegen 16.000 Achtste finale Amstel Cup 1994-1995 Mario van der Ende Brookhuis; Stock, Aalbers, Van der Linden, Dikken; Van Eijkeren, Van Diemen, Van Wanrooy, Pothuizen (80. Mikhalevitsj); Kooistra, Lok. Kees van Kooten Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, Frank de Boer; Kanu, Litmanen (75. Oulida), Seedorf; Einidi, Ronald de Boer, Overmars. Louis van Gaal 30. 0 - 1 Kanu; 69. 0 - 2 Ronald de Boer; 85, 0 - 3 Ronald de Boer Nordin Wooter oog in oog met Dordrecht '90- keeper Benny Gall. Hoewel deze kans werd gemist, slaagde Ajax 2 er in om de dordtenaren te verslaan en zich zo te plaatsen voor de kwartfinale in het toernooi om de Amstel Cup. Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Bijzonderheden Vanwege de verdeling der spelers over de twee aan de Amstel Cup deelnemende elftallen, heeft de reservebank een bijzondere bezetting. Edmond Claus is de reserve-keeper en naast hem zitten Danny Landzaat en Tarik Oulida. Tarik Oulida komt later dan de selectie in Nijmegen aan. Hij is direct van Krakau (Polen) naar De Goffert gekomen. In Polen speelde hij een kwalificatiewedstrijd met het militaire elftal. Clubarts Piet Bon brengt Oulida naar Nijmegen, waar hij een half uur voor de wedstrijd arriveert. Scheidsrechter Van der Ende toont Rijkaard van Ajax en Van Eijkeren van NEC geel. Commentaar Louis van Gaal: "Het is leuk voor de spelers, de supporters en de club dat wij met twee elftallen tot de kwartfinale zijn doorgedrongen. Over onze handelswijze tot dusver, om twee sterke teams te formeren, ben ik zeer tevreden. Maar het moet in het belang van het gehele voetbal niet uitdraaien op een bekerfinale tussen Ajax 1 en Ajax 2." Tarik Oulida: "Ik zou eigenlijk wissel zijn bij het tweede elftal. Door alle beslommeringen arriveerde ik pas een half uur voor de aftrap. Ik heb nog een kwartiertje op de plaats van Litmanen gespeeld, maar gelukkig stonden wij toen al met 2-0 voor; dan speel je wat makkelijker. Maar ik vind het nog leuker dat het tweede het heeft gered tegen Dordrecht '90. Ik was graag bij dat feest geweest."

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 58