2. 3. 4. Bijzonderheden Bij Ajax ontbreken Edgar Davids en Sonny Silooy met blessures. In de tweede helft komt Kanu ongelukkig ten val. Zijn rechterarm schiet uit de kom. Bij een tweede botsing moet Kanu gewisseld worden. Onderzoek in het ziekenhuis wijst uit dat Kanu zeker een maand uit de roulatie zal zijn. Er waait een felle wind van doel tot doel, hetgeen het voetballen aanzienlijk bemoeilijkt. Bij Ajax trainen twee jonge buitenlanders met de selectie mee. Het zijn de 18-jarige Zweedse spits Jörgen Pettersson van Malmö FF en de 19-jarige Russische linksbuiten Andrej Demtsjenko van CSKA Moskou. Commentaar Louis van Gaal: "We hadden een droomstart!" Wim Rijsbergen: "De eerste minuten van de wedstrijd waren een nachtmerrie!" De wedstrijd tegen Volendam is amper twee minuten oud, of Kanu heeft Ajax op voorsprong gebracht. Het Nigeriaanse talent zou later geblesseerd uitvallen en Ajax liet zich na een 2-0 voorsprong nog inhalen door de wijdbroeken. Met twee doelpunten (beide op aangeven van Patrick Kluivert) was Mare Overmars tegen MVV de grote man. Bijzonderheden Bijzonderheden Bij Ajax is de opvallend snel van een liesblessure herstelde Edgar Davids weer van de partij. Het eigen doelpunt van NAC- middenvelder Gaasbeek waarmee Ajax op gelijke hoogte komt, wordt geprovoceerd door een hoekschop van Overmars en een daaaropvolgende halve omhaal van Jari Litmanen. Ajax bereidt zich ter dege voor op deze laatste wedstrijd in het kalenderjaar 1994. Om half elf 's-morgens vertrekt de selectie naar Doorwerth, alwaar men zich prepareert op het duel mét NEC. Bij Ajax ontbreken naast Sonny Silooy en Nwankwo Kanu ook de geblesseerde Jari Litmanen (spierverrekking in de zij) en de vermoeide Finidi George. Voor de derde achtereenvolgende keer verspeelt Ajax een punt in een uitwedstrijd. Het sportieve duel krijgt na afloop een naar nasmaakje door de supportersgroepen die elkaar gewelddadig naar het leven staan. Bij Ajax ontbreekt (naast de geblesseerde spelers Silooy en Kanu) ook Patrick Kluivert. Hij is door trainer Van Gaal gepasseerd. Commentaar Louis van Gaal: "Ik begrijp niet dat je op jacht gaat naar een derde goal als de laatste minuut al is aangebroken. Dan speel je de klok vol. Ik dacht dat wij de laatste jaren wat fouten hadden afgeleerd, want wij deden dat tot dusver beter. Als je onverwacht op voorsprong komt -en ik geef toe dat onze doelpunten heel gelukkig vielen- houdt je die stand vast. Daarom hebben wij bij NAC een punt verloren." Winston Bogarde maakt voor het eerst zijn opwachting in het Ajax-elftal. Zijn debuut begint in de 59e minuut, wanneer hij invalt voor Mare Overmars. Scheidsrechter Van Dijk geeft geel aan Ajacied Frank de Boer (vanwege een ongelukkige handsbal) en aan NEC- verdediger Cees van der Linden. Daags na de wedstrijd brengt Ajax een bezoek aan het in aanbouw zijnde Stadion Amsterdam. Daarna vindt in De Meer een einde-jaars-lunch plaats. De zege in Nijmegen brengt Ajax aan kop van de ranglijst. De toppositie deelt het met met Roda JC dat echter een wedstrijd meer speelde. Commentaar Louis van Gaal: "De spelers en de technische staf zijn blij dat de winterstop is aangebroken." Ronald Spelbos: "Ik vind dat wij terecht een punt hebben gepakt, en het was een belangrijk punt." Ronald de Boer duelleert in de uitwedstrijd tegen NAC met zijn directe bewaker Wilnis. Tien minuten voor het eind van de wedstrijd bracht Ronald Ajax op een 2-1 voorsprong in Breda maar in blessuretijd kwam NAC alsnog op gelijke hoogte. Met NEC - Ajax werd het kalenderjaar 1994 afgesloten. Held van de avond in Nijmegen was John van den Brom. Zijn twee voltreffers brachten Ajax de volle winst.

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 57