doelstelling? "Naamsbekendheid is bij ons niet zo functioneel. Wij zijn een Amsterdams- Amstelveens bedrijf, dus heeft het weinig zin om in Groningen met Ajax op de televisie te zijn. Want ik heb in Groningen geen reisbureau. Onze doelstelling is: het organiseren van de Ajax-reizen. Als zij nu maar goed blijven voetballen, dan hebben wij veel werk. En als ze slecht voetballen, dan hebben we pech. Het geval met de stavengooier, waardoor Ajax door de UEFA voor één seizoen werd uitgesloten van deelname aan het Europa Cup toernooi, was óók voor ons een gigantische strop. Wij konden geen supportersreizen verkopen, terwijl wij wél ons sponsorgeld moesten betalen." Kunt U zich voorstellen ooit eens zonder Ajax verder te gaan? "Eigenlijk niet. Alles houdt eens op, maar ik ben een voorstander van continuïteit. Ajax stond aan de wieg van ons bedrijf. Er is dus sprake van enig sentiment. Ik zie onze relatie met Ajax als een goed huwelijk, elkaar trouw blijven in goede en slechte tijden, for better and for worse." Heeft het nieuwe stadion gunstige invloed op Roever Reizen? "Wanneer Ajax vereenzelvigd wordt met het stadion, zal dat haar impact niet missen. En daar profiteren, direct of indirect, ook de sponsors van. Succes trekt altijd mensen aan." Waaraan bewaart u de mooiste herinneringen? "De finale tegen Lokomotive Leipzig, in Athene in 1987. Als sportief hoogtepunt, maar ook omdat het op het gebied van ervaring zeer leerzaam was. Die wedstrijd zou eerst in Rotterdam worden gespeeld. Voor mij als reisbureau niet interessant. De burgemeester van Rotterdam verbood de wedstrijd echter de finale werd verplaatst naar Athene. Van het ene moment op het andere kwam Roever Reizen in beeld. Wij waren nog een betrekkelijk klein reisbureau, van vier personen, en was het voor het eerst dat we een echte grote reis moesten organiseren, voor tienduizend supporters." Is het reisbureau echt een hobby van Arend de Roever? "Het is een iets uit de hand gelopen hobby! Met een omzet van vijftig miljoen gulden is er moeilijk van een echte hobby te spreken. Oorspronkelijk ben ik historicus en aan de Universiteit van Leiden werk ik mee aan een onderzoek naar economische modellen in de zeventiende en achttiende eeuw in Zuid oost Azië. Dat is m'n vak en dat doe ik nog steeds. Ik besteed ongeveer twintig uur per week aan wetenschappelijk werk; en de rest aan het reisbureau. Ach, de mensen vergeten snel dat er toch 168 uur in een week zit. En als je alles goed indeelt, dan lukt het aardig." AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 42