"Ajax stond aan de wieg van ons bedrijf Drs Arend de Roever: Roever Reizen en Ajax Sponsorvrienden door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst Hij is historicus, doctorandus in de geschiedenis. Het succes van zijn bedrijf, Roever Reizen, beschouwt hij als een uit de hand gelopen hobby. Die "hobby" bracht hem niet alleen naar vele reisbestemmingen, maar ook naar Ajax. Ik had de verwachting, dat Ajax op termijn weer een goed team zou hebben, een team dat hogere doelen zou kunnen bereiken. En dat zou voor ons reisbureau aantrekkelijk zijn." Waar zat die aantrekkelijkheid in? "Toen wij begonnen, kende niemand ons. Bij Ajax leerde je al snel veel mensen kennen aan wie je je als reisorganisatie kon voorstellen. Tegelijkertijd kon je via de Ajax-uitingen, zoals het programmablad, de Ajax-pagina in het Stadsblad De Echo en andere publikaties, het publiek bereiken. Tussen de grote sponsors stelden wij als eenmanszaakje nog niet zo veel voor. Ajax was het enige wat wij hadden. Wij moesten ons nog profileren. Vanaf de eerste dag zijn wij gaan werken aan specialisatie op het gebied van zakenreizen en logistiek vervoer. Wij meenden namelijk, dat juist daar de toekomst lag. In Als jong student stapte hij de reiswereld in. Om met het verdiende geld zijn studie te kunnen financieren. Na enige jaren ervaring met de sponsoring van Ajax bij Neckermann, besloot Arend de Roever in 1984 op eigen benen te gaan staan en nam hij, met wederzijds goedvinden, het Ajax- sponsorschap van Neckermann over. Wat trok u indertijd in het sponsorschap aan? "Toen Neckermann als sponsor begon, aan het begin van de jaren tachtig, zat het bij Ajax voetbaltechnisch niet zo geweldig. Het was net na de grote periode met Cruijff. Ajax zat in een dal. Meestal kwam Ajax in de Europa Cup toernooien niet verder dan de eerste ronde. Het was het begin van de jaren tachtig en er gebeurde niet zo veel. Maar er kwam wel een nieuwe generatie voetballers aan, die in de jeugd al had laten zien erg goed te zijn. vergelijking tot de vakantiereizen stond dat traject nog in de kinderschoenen. De mensen worden steeds mondiger. Men krijgt steeds meer de neiging om op een andere manier te reizen dan met charters. Men wordt flexibeler, er gaan meer mensen met lijndiensten, kortom, er is een ontwikkeling aan de gang die er op duidt dat het aantal vakantiegangers niet veel meer zal groeien. Er gaan nu ongeveer anderhalf miljoen mensen met het vliegtuig op vakantie; en dat zullen er nooit zestien miljoen worden. Op een gegeven moment houdt het op. Bij de zakenreizen ligt dat volstrekt anders. Als de NV Luchthaven Schiphol voorspelt, dat in het jaar 2005 het aantal passagiers zich heeft verdubbeld, dan zal dat van de zakenreizen moeten komen." Hoe belangrijk is Ajax voor uw bedrijf? "Enorm. Ajax heeft aan de wiëg van ons bedrijf gestaan. Heel zwart-wit zeg ik: In 1984 hadden we één klant en dat was Ajax. Nu hebben we er driehonderd en boeken zevenduizend mensen uit Amstelveen hun vakantie bij ons. De start was belangrijk. Omdat je je met Ajax kon identificeren, AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 38