Het doel op de Dam Reportage De coverstory van dit Ajax Magazine over Edwin van der Sar heeft een bijzondere aanblik. Dat komt door de aparte invalshoek. De Ajax- keeper houdt in figuurlijke zin zijn doel klein en om het figuurlijke aspect te vertalen naar de letterlijke zin besloot de redactie een speciaal doel voor Edwin te laten construeren. Het klinkt eenvoudig: een klein doel voor Edwin van der Sar. Maar zo eenvoudig was het niet om de fotografische ideeën om te zetten in realiteit. Na enig speurwerk vond Ajax Magazine in het bedrijf PERFECT een ideale medewerker. Het in Swalmen gevestigde bedrijf is gespecialiseerd in de inrichting van sportterreinen. Het is een noemer die een enorme lading dekt, want Perfect levert de meest uiteenlopende materialen voor sportvelden, legt tennisbanen aan en heeft een eigen gravelfabriek Van cornervlag tot kopgalg en van lijnentrekker tot tennisnet, Perfect levert het. Bij voorbeeld aan Ajax. Niet alleen de doelen die op het stadionveld van De Meer staan, maar ook de aangepaste doeltjes die gebruikt worden tijdens de trainingen. Geconfronteerd met de vraag van Ajax Magazine of Perfect mee kon werken aan de realisatie van een speciaal doel voor Edwin van der Sar, aarzelden de heren Gielens en Mooren, de drijvende krachten en eigenaars van het bedrijf, geen moment. Zij konden en zij zouden het doel met de aparte afmetingen voor Edwin van de Sar vervaardigen. "Ons bedrijf is er altijd op uit om de wensen van onze klanten te vervullen", zegt de heer Gielens, "Wij dragen Ajax een warm hart toe en het gegeven dat Edwin op de Dam, in het hart van Amsterdam, zou worden gefotografeerd was daarbij een extra motivatie. Leuk, uitdagend. En daar houden wij van." En zo werd er in de eerste weken van het jaar in Swalmen gewerkt aan het mini-doel voor Van der Sar. Op donderdag 19 januari togen de heren Gielens en Mooren met het Van der Sar-doel naar de Dam in Amsterdam. Daar trok de opbouw van het doel veel bekijks van de passanten. Het hoogtepunt was uiteraard de fotosessie, waarbij Edwin van der Sar het "eenmalige" doel schoonhield. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1995

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 27