passeren. Datzijn van die alleen bij een topclub. Ik en Van <3&al flihjce progressie doorjdffflein^ dingetjes. Wat mij blijven die tweehidr nog een tijdje rondingen, fiïft als^k. Kijk, bij een spectaculaire aanbieding uit het buitenland valt er altijd nog te praten, maar dat zou dan puur een fm^ciële,<nweging zijn. Want sport iefgjezien heb je het bij weinig andere clubs beter. Ik denk dat Ajax momenteel al tot de top vijf van Europa behoort en als deze lijn wordt doorgetrokken kan dat alleen nog maar beter worden. De huidige successen verbazen me ook helemaal niet. Er is de afgelopen jaren heel bewust ingekocht en de spelers uit de eigen kweek hebben inmiddels veel ervaring. Deze groep blaakt van het zelfvertrouwen, moet af en toe zelfs waken voor onderschatting van de tegenstander. Met name in de thuiswedstrijden hangt er een sfeertje dat ons niets kan overkomen. En bij uitwedstrijden in de Champions League heb ik persoonlijk hetzelfde gevoel. Zo'n kolkend stadion met vijandige toeschouwers prikkelt enorm, dan wil je de wereld laten zien hoe goed Ajax kan voetballen. En vaak lukt dat ook. Zoals het momenteel draait bij Ajax, dan is er toch weinig aanleiding om naar een andere club te verkassen? Ik voel me nu lekker, in een vertrouwde omgeving. En ik heb het gevoel dat we pas aan het begin staan. Zometeen, gezelligheid, maar het nieuwe stadion is gewoon absolute top. Daar moet Ajax definitief aan kunnen sluiten bij de absolute top. Maf idee, eigenlijk. Als je me zes jaar geleden had voorspeld dat ik ooit op dit niveau zou spelen had ik je keihard uitgelachen. Sterker nog, ik had je voor gek verklaard..." stadion, zet Ajax weer een stap voorwaarts. Daar verheug ik op. Laatst zijn we met de hele selectie Zijn we achter het doel de tribune opgelopen, de eerste ring stond er aan die kant al. Toen zag je iedereen al een beetje wegdromen. Volgens mij zagen de meesten zichzelf in gedachten al een beetje rondlopen op het nieuwe veld. De Meer staat voor mij voor nostalgie en

Magazine (1987-2007) | 1995 | | pagina 24