In de Champions League kwam Ajax tegen Casino Salzburg twee keer niet verder dan een gelijkspel. Het compacte en gedisciplineerde verdedigingsspel van de Oostenrijkers stelde ook Peter van Vossen voor problemen. Louis van Gaal had met zijn tactische variant (Seedorf voor Kluivert en Ronald de Boer weer in de spits) meer succes. Binnen een kwartier was de wedstrijd beslist door goals van Ronald de Boer, Edgar Davids en Clarence Seedorf. Na de pauze voerde Peter Vossen (in de ploeg voor de geblesseerde Marc Overmars) met een schitterend doelpunt de score op tot 4-0. Heerlijk, om vanaf de tribune of thuis voor de buis je club zo te zien spelen. De opstelling van PSV kon Ajax geen angst inboezemen, al bleef oplettendheid geboden, met name wanneer talentrijke spelers als Ronaldo (uitstekend bewaakt door Reiziger) en Luc Nilis aan de bal kwamen. Een tegendoelpunt van laatstgenoemde PSV-er bracht de eindstand op 4-1 in Ajax' voordeel. De gele kaart die Frank Rijkaard kreeg, was ook bijzonder. Hij was namelijk na zeven competitiewedstrijden de eerste Ajacied die geboekt werd. Dat moet een record zijn. Netjes, zuiver en gedurfd De woensdag na de strijd in Eindhoven was Heerenveen te gast in De Meer. Zo de Friezen de illusie hadden Ajax te kunnen afstoppen, dan werd die snel verstoord door Frank Rijkaard en Jari Litmanen (2x). Met de 3-0 voorsprong op zak werd de tweede helft een formaliteit. Patrick Kluivert bracht met twee goals zijn moyenne op één goal per wedstrijd. Na acht competitieronden voerde Ajax de ranglijst aan met slechts één verliespunt en een doelsaldo van 27-4. De uitspraak van onze technisch direkteur dat Ajax "het netste, zuiverste en meest gedurfde voetbal speelt" werd door die cijfers mede onderbouwd. Een teveel aan regenvocht zorgde dat de negende competitiedag vrijwel volledig in het water viel. Ook NEC - Ajax werd afgelast, tot wanhoop van de toch al zo door afgelastingen geteisterde competitieleider Jan Huybrechts. Michel Kreek Wanhopig werd ook Michel Kreek, die zijn hoop erop had gevestigd om bij PSV onderdak te vinden om, zoals hij het noemde "weer aan het voetballen te komen". De officieuze interesse werd niet gevolgd door een officiële bekrachtiging en Kreek's hoop vervloog in rook. Michel reisde op maandag 31 oktober gewoon mee naar Egmond aan Zee, waar Ajax zich voorbereidde op de Champions League wedstrijd tegen Casino Salzburg. Een dag later vertrok Kreek alweer. Het Italiaanse Padova deed doortastend zaken en contracteerde de middenvelder. De gebeurtenissen volgden elkaar in razend tempo op, met voor Michel Kreek als hoogtepunt zijn competitiedebuut mét het openingsdoelpunt in de Serie A. Mooier kon het niet, voor de sympathieke Ajacied, de zevende speler van Ajax inmiddels die in de afgelopen drie jaar naar de Serie A vertrok! Roy, Winter, van 't Schip, Jonk, Bergkamp en Vink gingen Kreek voor. Dag Sien Ook Sien van Spellen, meer bekend als "Tante" Sien, vertrok. Op 1 november zwaaide zij haar spelershome vaarwel om het, met haar man Joop, in Drenthe wat kalmer aan te doen. Sien was een begrip bij Ajax en eigenlijk niet weg te denken uit het spelershome. Vele spelers en trainers heeft ze zien komen en gaan en zij gaf warmte aan het per definitie harde voetbalbedrijf. Zelf zegt ze in het Ajax clubblad van februari 1991: "Een nieuwe speler wordt aan ons altijd keurig voorgesteld. Ze zeggen wie ik ben, en weet je wat zo gek is, ze voelen zich altijd onmiddellijk bij ons thuis. Ze vinden het altijd gezellig. Er hangt een aparte sfeer. Ja, dat is niet te omschrijven. Dat zegt meneer Van Praag ook altijd: "Het is er gezellig, het is AJAX MAGAZINE December 1994 9

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 9