Ajax 2 In Zandvoort had Ajax iets meer dan een kwartier nodig om Zandvoort '75 van de mat te tikken. De stand was toen reeds 0-3. Een ongelukkig moment van onze keeper was de aanleiding tot een iets mindere periode, waarin de gasten wisten terug te krabbelen tot 2-3. Daarna werd de zaak weer goed aangepakt en voegde Ajax nog vijf treffers aan het totaal toe. Omdat ook de gastheren nog twee keer wisten te scoren, werd de eindstand tenslotte 4-8. Ook tegen Odin '59 uit Heemskerk startte Ajax overrompelend en opnieuw wees het scorebord na een kwartier 3-0 aan. Hoewel we goed voetbalden, haperde de doelpuntenmachine vervolgens even. In de laatste tien minuten voor de rust en in de eerste tien minuten erna voerde Ajax 2 de score op tot 6-0. Het "houden van de nul" was ditmaal het grootste pluspunt. Ondanks de flinke score in de thuiswedstrijd tegen RKAVIC (4-1 voetbalde Ajax matig, zonder bezieling, concentratie en scoringsdrift. Jammer, omdat dit elftal tot veel meer in staat is en echt wel een balletje kan trappen. De score had veel hoger moeten zijn. Ook in IJmuiden tegen de club van die naam was Ajax onherkenbaar. We kregen direct enkele goede mogelijkheden, maar die werden om zeep geholpen. Omdat IJmuiden ook geen vuist kon maken, sleepte de wedstrijd zich voort. Een kwartier na rust begonnen wij iets beter te spelen en op basis van een surplus aan techniek werd de wedstrijd toch in Ajax' voordeel beslist. 3-1 winst, maar fraai was het niet. Dolf van Zoest Ajax 3 Gewaarschuwd door de wedstrijden van het vorig jaar, stelden wij ons in op een moeilijke wedstrijd tegen Geinoord. Nadat een aantal kansen waren gemist, vreesden wij het ergste. Na de rust was Ajax echter heer en meester en leidde al snel met 4-0. Daarna zakten wij ver terug en konden de gasten tot 4-3 terugkomen. Hoewel de gelijkmaker in de lucht hing, scoorde Ajax vrij gelukkig 5-3 Het laatste woord was aan Geinoord, dat de eindstand bepaalde op 5-4. De Ajax-goals werden gemaakt door Lloyd Mclntosch (2x), Jan de Ronde, Ringo Spaargaren en Rob Been. In IJsselstein tegen IJFC moest letterlijk gestreden worden voor de punten. Bij rust leidde Ajax met 2-0. Ook nu verslapte de concentratie, met een tegengoal als gevolg. Ajax diende alle zeilen bij te zetten, en pas kort voor tijd werd de zege veilig gesteld (3-1). Rob Been, Patrick Bosschieter en Ringo Spaargaren waren de schutters. Wij hadden nog iets recht te zetten tegen De Geuzen. Dat was te merken. Ajax speelde aanvankelijk zo gedreven, dat een grote overwinning op komst leek. Omdat het scoren echter niet wilde lukken was de stand bij rust slechts 1-0, door een treffer van Donald de Randamie. Na de thee klopte er echter niets meer in het spel van Ajax, dat zelfs nog een strafschop miste. De Geuzen greep zijn kans en won verdiend met 3-1. Voordat De Zuidvogels op bezoek kwam, werd er op de training en daarbuiten heel wat gepraat om de moeilijkheden op te lossen en alle neuzen weer in dezelfde richting te krijgen. Mede door personele problemen duurde het nogal even voordat de spelers elkaar een beetje konden vinden. Daarvan maakten de gasten gebruik door tweemaal te scoren. Daarna pas kwam bij Ajax de motor op gang, maar de vijandelijke defensie wist van geen wijken. Dat het uiteindelijk toch nog gelijk werd, had niemand meer voor mogelijk gehouden. Drie minuten voor tijd werd het 1-2 en in blessuretijd zelfs nog 2-2 door Patrick Bosschieter en Ringo Spaargaren. In de wedstrijd tegen Middenmeer speelde Ajax een matige eerste helft en kwam met 1-0 achter. Nog voor de rust werd echter orde op zaken gesteld en kwam Ajax met 2-1 voor. Na pittige kritiek van de trainer ging het in de tweede helft een stuk beter en stond het al snel 5-1. De gastheren konden de schade beperken tot 5-2. De goals kwamen deze middag van Donald de Randamie (2x), Patrick Bosschieter, Ringo Spaargaren en Martin van Leuven. Frans Grootenboer Ajax 4 Een kort maar krachtig slotaccoord van deze zaterdagkroniek wordt verzorgd door Ajax 4. En het is een slotaccoord waar muziek in zit! Terwijl de concurrentie her en der puntjes morst, walst de klub der oude knarren onstuitbaar door. De koppositie werkt stimulerend en ook tegenslag -in welke vorm dan ook- kan ons niet tot staan brengen. In de serie overwinningen is die op Buitenveldert symbolisch te noemen. Ondermijnd door blessureleed trad Ajax 4 tegen de blauw-gelen aan met een minimale bezetting. Bovendien wilde het balletje niet onze kant oprollen. Intern werd de slechte staat van het veld als oorzaak aangemerkt, maar omstanders wisten ons te vertellen dat het aan ons lag. Hoe dan ook, het Ajax- schip dreigde te kapseizen. Vlak voor rust, nog steeds op zoek naar de openingstreffer, raakte Dick Schoenaker behoorlijk geblesseerd. Met lede ogen zagen wij onze aanjager en topscorer naar het ziekenhuis vertrekken. In de kleedkamer was niet te merken dat wij een mannetje misten. De kakafonie -in mineur- klonk tot bij RAP door! Het geluk dat Ed Lefeber zich in de pauze meldde als Schoenaker-opvolger, bracht de gemoederen ietwat tot bedaren. Maar toen, tien minuten na de hervatting, Buitenveldert op een 2-0 voorsprong stond, waren de rapen gaar. De eerste nederlaag dreigde. Maar de achterstand tokkelde een gevoelige snaar. De snaar van gekrenkte trots. Daar gingen de mouwen omhoog, de onderlinge kritiek bundelde zich in gezonde agressie jegens de tegenstander. En na vijfendertig minuten vol van vechtlust en Ajax-bravour verlieten wij als overwinnaars de voetbaltuin van Buitenveldert. De 4-2 zege werd met schorre zang gevierd. De schutters Guus Grigoleit, Gerard Spanjaard en Ron Oudendijk waren de minstreels van deze gedenkwaardige zaterdag. De terugkeer van de voor de goede zaak gevallen held Dick Schoenaker (met zes hechtingen boven het linkeroog) zorgde voor een apotheose die klonk als een klok. David Endt AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 88