Het vlaggeschip ligt op koers Ajax zaterdag Het vlaggeschip van de zaterdagafdeling doet het prima. Het tweede team scoort er lustig op los, maar kan beter, terwijl Ajax 3 de meeste wedstrijden won maar toch de koppen bij elkaar moest steken om op één lijn te komen. En Ajax 4? Dat gaat maar door met winnen! Ajax 1 In de thuiswedstrijd tegen Sparta Nijkerk ging ons team onnodig onderuit. Dat kwam mede door een snelle countergoal van de gasten. Ajax was voetballend zijn tegenstander de baas, kreeg ook diverse kansen, maar wist het leer niet langs de Nijkerker doelman te krijgen. Het beeld van de eerste helft herhaalde zich na rust, al had Rosco Viereck pech, dat zijn goede kopbal juist over de deklat stuiterde. Het wanhoopsoffensief in de laatste minuten werkte helaas negatief, want Sparta Nijkerk profiteerde van de geboden ruimte en bracht 0-2 op het scorebord. In Zandvoort zagen we van Ajax' zijde geen al te beste wedstrijd. Er was teveel balverlies en er werd verbaal meer gepresteerd dan met de voeten. Helaas liep Eugène Poublon tegen een zeer pijnlijke en (zoals later bleek) langdurige blessure op. Wij wensen hem vanaf deze plek een spoedig herstel toe. Na de rust werd Ajax sterker, maar de uitvallen van Zandvoort '75 waren geenszins van gevaar ontbloot. Rosco Viereck uit een scrimmage, en Raymond Barkema zorgden er echter voor dat de punten mee naar Amsterdam gingen, hoewel de gastheren de schade in blessuretijd nog wisten te beperken tot 1-2. Een zeer verdedigend Candia '66 was naar het Olympisch Stadion gekomen met het doel een punt mee naar Rhenen te nemen. Ondanks een muur van tegenstanders kreeg Ajax in de eerste helft een drietal mogelijkheden, maar wist die niet te verzilveren. In de tweede helft was en bleef het eenrichtingsverkeer op het doel van Candia, dat zelf geen enkele kans creëerde. Pas een kwartier voor tijd wist Jermaine Holwijn met een schot van dertig meter in de kruising, de 1-0 zege te bewerkstelligen. In de confrontatie tegen Huizen, met de ex- Ajacieden Renato Dijksterhuis en Alex Kroes in de gelederen, kregen we binnen tien minuten enkele goede mogelijkheden om afstand te nemeti. De kansen werden echter om zeep gebracht. Langzaam begon de tegenstander vat te krijgen op het Ajax- spel en ontspon zich een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige ploegen. Het inbrengen van Paul Reumer na rust bleek een gouden greep. Eerst snelde hij door de hele Huizen-defensie, om vervolgens ook de keeper te passeren. En enkele minuten later wilde hij een medespeler vrij voor de doelman zetten, kreeg in de "kluts" de bal terug en scoorde vervolgens beheerst 2-0. In Putten had Ajax al spoedig een veldoverwicht, doch zag geen kans dit in doelpunten te vertalen. Omdat ook SDCP niet echt gevaarlijk was, bleef het tot de rust 0-0. Toen Ricardo Broks vervolgens 0-1 scoorde, gooiden de Puttenaren alle schroom van zich af en drukte Ajax terug op eigen helft. Een misverstand in de defensie leidde tot een vrije schop, die al in het doel lag nog voor een "muur" gevormd was. Een nieuwe nederlaag leek onafwendbaar. Raymond Barkema dacht daar echter anders over en in blessuretijd kopte hij de bal alsnog langs de verraste Putten-goalie: 2-2, een terechte uitslag. Wim Heisterkamp AJAX MAT.A7INE DFCFMRFR 1994 87

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 87