omdat er na rust niets meer gebeurde bleef het 1-1. In de wedstrijd tegen Willem II in Tilburg was het in de derde minuut al raak. Een venijnige uithaal van Martij n Reuser leverde 0-1 op. Omdat de kansen verder niet werden benut kreeg Willem II, onder aanvoering van Martin van Geel, meer grip op de wedstrijd en scoorde twee keer. Na rust kreeg Ajax nog twee kansen om tenminste gelijk te komen. Een rollertje van Martijn Reuser raakte dank zij een Willem II- vriendelijk graspolletje uit de koers en Nordin Wooter verloor in gunstige positie de bal. Vervolgens meende Martijn Reuser dat hem een strafschop werd onthouden, ging daarna onbezonnen in op een tegenstander en kreeg rood. Met tien man probeerde Ajax nog van alles maar Willem II bleef de betere ploeg en drukte dat uit met nog een doelpunt. Tegen Fortuna Sittard begon de wedstrijd negatief. De bal werd slecht ingespeeld, er was veel balverlies waardoor Ajax meer achter zichzelf aanliep dan de tegenstander achter Ajax. Dat bleef zo, tot Martijn Reuser 1-0 scoorde. Ajax hervond zich. Oulida trof de lat, een stiftbal van John van den Brom ging net naast en een inzet van Martijn Reuser stuitte via de binnenkant van de paal weer in het veld. Na rust liep het allemaal veel beter, en werd het 7-0 omdat Fortuna het verdedigend liet afweten. De doelpuntenmakers waren Clyde Wijnhard, John van den Brom (2x), Nwankwo Kanu, Dave van de Berg en Kiki Musampa. Laatsgenoemde werd door de technische leiding definitief naar het tweede team overgeheveld omdat hij bij de A- junioren niet veel meer kon leren. Over het wedervaren in de Amstel Cup, en meer specifiek de overwinning op Excelsior, werd in het vorige Ajax Magazine reeds bericht. Wanneer u deze tekst onder ogen heeft, kent u het resultaat van de achtste finalewedstrijd Foto: Louis van de Vuurst i u. tegen Dordrecht '90 reeds. Ik hoop u daarover in het volgende nummer winnend te kunnen berichten. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 84