Goede tijden Ajax 2 door Herman Bosschieter In de in dit overzicht te melden zes gespeelde wedstrijden wist Ajax drie keer tot winst te komen. Het speelde twee keer gelijk, één wedstrijd werd verloren. Patrick van Dam, terug na een periode van blessureleed, wordt in een wedstrijd van Ajax 2 stevig onder handen genomen. Foto: Louis van de Vuurst Na het gelijke spel tegen FC Utrecht, won Ajax de wedstrijd tegen Feyenoord op het vernieuwde Varkenoord met 2-0. In een weinig verheffende eerste helft hielp Nordin Wooter, met hulp van de Feyenoord-doelman, Ajax aan een voorsprong. Nadat Fred Grim de gelijkmaker van Feyenoord met de voet wist te voorkomen, werd een prima aanval van Ajax door Laurens ten Heuvel perfect ingekopt. Ajax bleef beter voetballen dan de tegenstander maar de kansen werden helaas niet benut. De volgende wedstrijd tegen Roda JC in Kerkrade was er één om van te smullen. En hoe kan het ook anders, wanneer de ploeg met 5-0 wint en het ene doelpunt nog mooier is dan het andere? Het feest begon onmiddellijk na de aftrap met een schot van Tarik Oulida op de lat, gevolgd door de eerste goal van John van den Brom na een hakbal van Nwankwo Kanu. Kanu scoorde binnen een minuut 2-0 na een aktie waarbij hij iedereen de keeper incluis, omspeelde. John van den Brom knikte vlak voor rust 3-0 in op een voorzet van Nordin Wooter. Na rust ging het allemaal gewoon verder. Tarik Oulida scoorde met een half-volley 4-0 en een kwartier voor tijd kogelde Sonny Silooy uit een vrije trap verwoestend de bal achter de Roda-keeper. De schoonheid van het doelpunt inspireerde de spelers om Silooy, die niet elke week scoort, op de schouders te nemen. Het doet deugd, dat spelers die de vorige avond een Champions League- wedstrijd in Wenen hadden meegemaakt en nu een wedstrijd in Ajax 2 speelden, dat met zo'n professionele instelling en spelvreugde deden. Een compliment aan het hele team is hier op z'n plaats. In de laatste minuut en in blessuretijd kwam Roda nog twee keer terug. Polletje De twee volgende wedstrijden waren van minder gehalte. Tegen Heerenveen, in het Olympisch Stadion, kwam onze ploeg niet verder dan 1-1. De eerste gevaarlijke aktie van Ajax na een kwartier was de kopbal van John van den Brom op de paal, en een actie van Kanu, waarin hij zich op z'n bekende manier ontdeed van zijn tegenstanders, belandde op de lat. Uit de tegenaanval maakte Heerenveen 0-1. De gelijkmaker volgde snel en kwam van de voet van John van den Brom, op aangeven van Danny Landzaad. Martijn Reuser knalde voor rust nog een keer op de lat en AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994 83

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 83