hoofd van de arme Mark Verkuyl. De ex- Ajacied moest per brancard van het veld gedragen worden en in het ziekenhuis werd een lichte hersenschudding geconstateerd. De doelpunten kwamen in de tweede helft. Marc Overmars, Danny Blind, Jari Litmanen (z'n eerste goal in de competitie) en Patrick Kluivert (uit een strafschop) zorgden voor de 4-0 zege. Een fijne opsteker op weg naar de volgende klus, de uitwedstrijd tegen Casino Salzburg in de Champions League. De spanning in poule D was eerder door een reglementaire beslissing van de UEFA van een speciaal tintje voorzien. In de wedstrijd Milan - Casino Salzburg (uitslag 3-0) werd de Oostenrijkse keeper getroffen door een uit het publiek geworpen fles(je). Het leverde de Italiaanse kampioensploeg twee punten in mindering op. Voor Casino Salzburg leverden de schermutselingen achter de groene tafel geen winst op. Een tweede onderdeel van de UEFA-straf was, dat Milan zijn twee overige thuiswedstrijden in de Champions League op driehonderd kilometer van Milaan diende te spelen. Dit tot teleurstelling van al die Ajax-fans die het San Siro-stadion wel eens van binnen wilden zien. Triest werd de nieuwe locatie voor de ontmoeting tussen Milan en Ajax. De wedstrijd tegen Casino Salzburg was weinig aantrekkelijk. De Oostenrijkers bouwden in hun Ernst Happel-stadion een levende muur op voor hun -uitstekende- keeper. Ajax wist niet tot scoren te komen, maar gaf ook de tegenstander geen kans. Esthetisch was de doelpuntloze puntendeling niet fraai, realistisch gezien betekende het een belangrijk punt voor Ajax. Het was opvallend hoe onze ploeg zich "professioneel" opstelde. Casino Salzburg en haar supporters toonden zich dolblij met dit resultaat. Danny Blind had minder reden tot blijdschap. Hij kreeg van de scheidsrechter Röthlisberger een gele kaart. Het was zijn tweede in het toernooi en dat betekende een automatische schorsing voor de thuiswedstrijd. De kritieken na afloop waren ook voor Ajax niet lovend. Men vond dat Ajax te passief voetbalde. En dat terwijl Ajax in het verleden werd verweten dat het te naïef speelde, door altijd de aanval te kiezen... Een echt glorieuze avond beleefde Ajax en zijn aanhang in Eindhoven. De oorspronkelijk op de tweede speeldag van de competitie vastgestelde wedstrijd tegen PSV leverde een Amsterdamse voetbalshow op. Het verlies van het vorig seizoen stond nog in het geheugen gegrifd en die herinnering deed de revanchegedachte leven. De verbale schermutselingen -al dan niet ludiek bedoeld- tussen clubs waren ook nog niet vergeten. Het duel stond ook daarom bij voorbaat bol van de spanning. Ajax wilde laten zien dat het op dit moment de beste ploeg van Nederland is. PSV-trainer Aad de Mos dacht met de "Eric Meijer-truc" een valkuil te graven voor Ajax. Uiteindelijk viel hij er zelf in. AJAX MAGAZINE December 1994 7

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 7