Heb je ooit ergens een balletje getrapt? "Alleen op school en op straat, maar niet in clubverband." Wat is jou in de afgelopen dagen het meeste opgevallen? "Nog niet zo veel. Misschien de schaalgrootte van alles. Tk heb vaak Hoe verliep je hockey-carrière? "Ik heb altijd gespeeld bij Amsterdam, aan de Kalfjeslaan. Zoals dat ook bij Ajax gebeurt, heb ik alle jeugdelftallen doorlopen, ik ben jong naar het tweede team gegaan. Als broekkie trainde ik mee met de eerste selectie, al speelde ik nog niet in het eerste. Dat gebeurde in 1976. Het eerste jaar zat ik voornamelijk op de bank, maar van 1978 tot 1986 speelde ik vast in het eerste team. Er zijn mensen die zeggen dat de sponsoring nog in de kinderschoenen staat. Deel jij die mening? "De term "kinderschoenen" vind ik wat overdreven. Maar ik geloof wel dat er ontwikkelingen zullen plaatsvinden, met voorbeeld nog meer reclame op het shirt aan te brengen, je kan een shirt tot een soort reclamezuil maken, maar Ajax zal daar niet in meegaan. Nog meer sponsors, dat zou niet verstandig zijn. Dan kom ik weer terug op die win-win relatie die niet werkt als je heel veel sponsors hebt, maar die wel werkt met het pakket dat we nu hebben en genoeg bij een wedstrijd op de Reynolds-tribune gezeten en dan weet je heus wel dat er aan de overkant van alles gebeurt. Er worden gasten ontvangen, er zijn skyboxen, een perskamer boordevol journalisten. Pas nu je er tussen loopt, zie je hoeveel mensen dat zijn. Bij een wedstrijd is het overal verschrikkelijk druk." name tussen sponsoring en televisie. Kijk maar naar de Champions League, een integratie tussen de sponsors en het medium "televisie". Maar verder zie ik geen spectaculaire veranderingen plaatsvinden. Ik denk niet dat Ajax van plan is om bij Wat ga je als eerste doen? "Zoals gezegd ga ik, luisteren en de sfeer proeven. Met al die indrukken ga ik mij een beeld vormen. Het is toch anders om bij een club als Ajax te werken dan bij een "normale" werkgever en dat maakt het juist zo boeiend!" waarmee we iedereen tevreden kunnen stellen." Over het begrip "Ajax als bedrijf' heb ik een genuanceerde mening. Ajax is een vereniging en binnen die structuur runnen wij op professionele wijze een bedrijf. Maar altijd met het gegeven dat wij in een vereniging zitten en het feit dat hier een historie ligt. Alles professioneel, maar in de cultuur van de vereniging." 76 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 76