Bob-Jan Hillen: "Ik denk dat wij moeten proberen om, wat ik noem, een zo goed mogelijke win-win relatie met onze bureau van de Champions League, TEAM. En je begrijpt natuurlijk dat ik hier niet zou zitten als ik alleen bij IBM had gewerkt." Ajax bezit momenteel één hoofdsponsor en twaalf subsponsors, zo langzamerhand is de club ook op dat punt uitverkocht. Het is zaak om alle sponsors tevreden te houden en bij een groot aantal wordt dat natuurlijk steeds moeilijker. Dus: op jacht gaan naar nieuwe sponsors is er voorlopig niet bij. Maar wat dan wel? Hoe denk je een en ander aan te pakken? "De eerste paar maanden ga ik eerst goed mijn oren open houden en luisteren naar wat er allemaal gaande is. Ik kan na drie dagen nog niet zeggen of er dingen zijn die anders moeten worden en hoe ik dat allemaal precies ga doen. Dat zou een beetje hoogdravend zijn. Ik heb het gevoel dat Arie van Eijden en Daan van den Burg het de afgelopen jaren prima hebben gedaan en dat er een fantastische basis is om op door te bouwen. wordt het een zakelijke beslissing: "Doen we het wel of doen we het niet?" De gesprekken en de werkrelatie met de sponsors zijn de enige graadmeter. En als zij tevreden zijn met wat zij doen, dan vind ik dat prima. Een aantal sponsors doet heus wel wat. Jan Stroo van Roto Smeets heeft vijftig procent van zijn tijd vrijgemaakt om met Ajax bezig te zijn. En Luuk Riesenbeck van ABN-AMRO Bank misschien wel tachtig procent. Die zijn serieus met hun sponsorship aan de slag en zien dat niet alleen als een commerciële donatie. Het gaat hen niet om elke minuut televisie." Ook al kom je uit de hockeywereld? "Ja zeker omdat ik denk dat er weinig verschil bestaat tussen beide werelden. Op sommige vlakken is het wel wat anders. De hockeyers trainen in de avonduren, zijn amateurs, zij krijgen veel minder aandacht in de media. Er zijn echter ook veel raakvlakken." sponsors te behouden en die steeds verder uit te bouwen. Het is dus zeker niet: "We hebben zoveel sponsors, heel mooi, en we zien ze wel terug over een paar jaar als de contracten aflopen". Want als je dat doet, dan ben je geen volwaardige partner en heb je niets te bieden. De uitdaging ligt er om voor beide partijen zinvol bezig te zijn. Door middel van het opbouwen van die win-win relatie. Op het veld kan er maar één winnen maar in ons werk moet er een situatie zijn, waarin beide partijen er beter van worden. Dat maakt het, vind ik, zo interessant. Dat de sponsors in dit blad aan het woord komen, getuigt al van waardering vanuit de club naar die sponsors toe." Hoever ging je kennis over de vereniging? "Ik wist dat Ajax een vereniging was en ik kende Voorland. Maar als je hier een paar dagen rondloopt en je wordt voorgesteld aan mensen die al veertig of vijftig jaar lid van Ajax zijn, dan voel je pas wat voor sfeer hier hangt en hoe belangrijk die sfeer voelt je hier ook heel Doen de sponsors te weinig met Ajax? "Ja, maar soms is het voor hen niet eenvoudig, kost het extra geld en dan is. Dat is geweldig en je snel thuis." In z'n algemeenheid geloof ik in langlopende relaties, waar beide partijen goed mee uit de voeten kunnen. Ik geloof niet in snelle succesjes op korte termijn. Wat we ook willen doen, is onze sponsors ideeën aan te reiken om meer met Ajax te doen." AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 75