ntastische basis" nemen en daardoor miste hij dit evenement. Gescheurde kruisbanden noopten hem in 1986 zijn sport op het hoogste niveau vaarwel te zeggen. Eerst de computerwereld, daarna de sport-marketing en nu bij Ajax als Commercieel Direkteur. Hoe ben je met Ajax in contact gekomen? "Dat ging eigenlijk heel eenvoudig. Als rechtgeaarde Amsterdammer volg ik altijd wat er zo bij Ajax gaande is. Omdat ik in het verleden al eens met Ajax contact had omtrent sponsorzaken, kende ik de structuur van Ajax enigszins. Het was mij natuurlijk bekend dat Arie van Eijden te kennen had gegeven, om na een lange staat van dienst bij Ajax, naar de KNVB te gaan. Ik heb toen contact gezocht met Uri Coronel, om te vragen hoe de profielschets van de nieuwe kandidaat er uit zag. Uit het telefoongesprek kwam naar voren, dat men iemand zocht met ervaring in het bedrijfsleven, die iets van sponsoring wist en die bij voorkeur ook zelf aan sport had gedaan. Toen ik dat hoorde, zei ik dat ik mij graag in de rij der kandidaten wilde aansluiten en dat ik zeer geïnteresseerd was om voor die baan in aanmerking te komen. Dat was de eerste stap. Het initiatief is dus van mij uitgegaan." Bob-Jan Hillen reageerde alert op de ontwikkeling bij Ajax, zoals dat ook van hem wordt verwacht op het gebied van sponsors en alles wat daarbij hoort. Zijn eerste twee werkdagen noemt hij "enerverend" en "spannend" maar hij ziet voor zichzelf nog een geruime tijd te gaan, voor hij de juiste wegen heeft gevonden. "Kijk", zegt hij doordacht, "van het werk heb ik wel een redelijk beeld. Ik heb acht jaar bij IBM gewerkt op het gebied van accounting marketing. Dat betekent: de verantwoordelijkheid over een aantal grote klanten. Daarmee probeer je dan een samenwerking en een partnership op te bouwen. Zoals dat nu ook van mij verwacht wordt, met betrekking tot de sponsors van Ajax. Daarnaast heb ik de afgelopen twee jaar bij een sponsorbureau gewerkt waar ik een aantal projecten deed, die raakvlakken hebben met wat hier gebeurd. Zo hebben wij bijvoorbeeld ook contact gehad met het sport-marketing AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994 73

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 73