De Jubilarissen Clubnieuws November is de maand van de jubilarissen, leder jaar weer, op zaterdagmorgen. Dit jaar was het op 19 november dat de jubilarissen van de club bijeen kwamen in de bestuurskamer van het Ajax-stadion. Buiten is het vies en druilerig. Er staan in De Meer veel mensen langs de kant van het trainingsveld om hun helden te zien, die zich voorbereiden op de wedstrijd van zondag tegen FC Utrecht. De andere helden, de jubilarissen, worden niet opgemerkt. Zij gaan de trap op, naar de bestuurskamer, waar koffie en cake wacht. Zij zullen aanstonds worden gehuldigd voor een bereikte mijlpaal in hun lidmaatschap. De ouderen weten wat er gaat gebeuren. De Gouden Spelden liggen klaar. Maar voor de "jonkies", met slechts vijfentwintig jaren staat van dienst, is het de eerste keer dat zij worden onderscheiden met Het Bordje. Al lang van te voren wordt het bekend. "Dit jaar ben jij aan de beurt, jongen", laat Wim Schoevaart je al vroegtijdig weten. De vijfentwintig jaar zit er kennelijk op en Het Bordje begint vormen te krijgen. En dat betekent een stap in de richting van de Bordjesclub. En eenmaal daar beland, behoor je pas echt tot de Ajax-familie, de kern van de vereniging, mensen die Ajax mede hebben gebracht tot waar het nu staat, in woord en daad, in en buiten het veld. Om daar bij te horen...tja... De groep is dit jaar niet groot. Zeven op papier, maar er zijn er zes aanwezig. Alleen Nico Klok, vijftig jaar bij Ajax, bevaart de zeeën en men heeft hem niet kunnen traceren. Voorzitter van Praag is er uiteraard ook, om met een toepassend woord alle versierselen uit te reiken en op te spelden. Daarnaast zijn ook de bestuursleden André Kraan en Hennie Henrichs present, alsmede Wim Schoevaart die, zoals te doen gebruikelijk, de nodige informatie omtrent de jubilarissen heeft verzameld. Voorzitter van Praag begint met de opmerking, dat dit de op één na laatste bijeenkomst voor de jubilarissen in dit stadion is. En wijst hij op de grote foto van het nieuwe stadion. Dat zal de nieuwe plek voor de huldigingen worden. "Of misschien wel op het nieuw te bouwen jeugdcomplex, dicht bij het stadion; maar de gezelligheid en de sfeer van ons huidige "home" gaat mee. Die mag niet verloren gaan. Dat zal niet meevallen, maar we gaan het wel proberen". Als eerste worden de "vijfentwintigjarigen" naar voren geroepen. Gerard Holsheimer, thans hoofd van het secretariaat en veiligheidscoördinator, is één van hen, net als ondergetekende, redacteur van het Ajax Magazine. Uit het door Schoevaart opgediepte doopceel blijkt, dat Gerard Holsheimer nooit in Ajax heeft gevoetbald. Hij meldde zich in 1968 aan als donateur, om al in 1969 werkend lid van Ajax te worden en plaats te nemen in de jeugdcommissie. Voor wat betreft de redacteur, die bezit volgens de voorzitter het oudste model bandrecorder: "Want als hij wel eens bij mij kwam voor een interview, moest eerst de hele zaak worden geïnstalleerd met kabels en haspels". Van beide jubilarissen wordt wel verwacht dat zij omstreeks 18 maart 1995 op de 50- ste avond van de Bordjesclub aanwezig zullen zijn. Nou, reken maar...! Vervolgens is de beurt aan de "vijftigjarigen" in de personen van Hans Bieshaar, eerste elftalspeler en lid van de toenmalige elftalcommissie, Herman Pasteuning, linksbuiten en linkshalf in de adspiranten, junioren en senioren, en die bovendien bij Ajax heeft gehonkbald, en last but not least Bep Leentvaar, spil in Ajax 3 en 4 maar later succesvol als keeper in Ajax 2 en 1. "Ik was de enige die z'n hand op stak toen er een keeper werd gezocht. Dat ging meteen zo goed dat trainer Jack Reynolds besloot mij op doel te houden. Zo word je ook meestal keeper", verklaarde Leentvaar zijn overstap van veldspeler tot doelwachter. Als 2e penningmeester en lid van de ledenraad heeft hij zich ook bestuurlijk verdienstelijk gemaakt. Voorzitter van Praag had voor allen een zeer vriendelijk woord en speldde een ieder de Gouden Speld op de revers. Als trouwe bezoekers van de Bordjesclub zullen ook zij volgend jaar rond de verjaardag van Ajax hun opwachting maken. Tot slot werd Harry Spett in het zonnetje gezet, 60 jaar lid van Ajax. Hij voetbalde als linksbinnen in de jeugd en bij de senioren en is nu trouw lid van de Bordjesclub. Vol trots ontving hij zijn Gouden Speld met diamant en hij hoopt bij de komende kampioensfeesten aanwezig te mogen zijn. Na het hapje, het drankje en de bloemen voor de dames is het voorbij. Trots verlaat ik met Bordje het stadion. Buiten verdringen supporters zich om de handtekeningen van de spelers. Ik heb Het Bordje, dat weet niemand, maar daar kan geen handtekening tegen op. Tijn Middendorp AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994 71

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 71