Positief en neg Kroniek door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst "Pas als we ons tevreden gaan voelen hebben we een probleem". Het zijn wijze woorden die Arie van Eijden eens bezigde in dit Magazine. Gezien de stand op de ranglijst is de neiging tot tevredenheid niet denkbeeldig. Het gaat prima met de club. Op voetbalgebied is er sprake van positief vuurwerk, helaas levert het vuurwerk van buitenaf gevaarlijke situaties op. In de periode tot medio november stapelden de successen zich op. En ook op andere fronten, zoals bij het jeugdvoetbal, de zaterdagafdeling, de publieke belangstelling en de supportersvereniging (meer dan 35.000 leden) gaat het allemaal zeer naar wens. Hoewel ons nog enige tijd rest tot aan de jaarwisseling, kan Ajax het jaar 1994 in opperbeste stemming afsluiten en het nieuwe jaar 1995 met gezond vertrouwen tegemoet zien. Het succes is geen vanzelfsprekende zaak. Daar zijn heel veel inspanningen binnen de vereniging voor nodig. En bovendien prima onderlinge contacten, zowel binnen als buiten de club. Voorzitter Michael van Praag, altijd een groot voorstander van een open dialoog met iedereen die in Ajax is geïnteresseerd, besteedt veel tijd om met zo veel mogelijk mensen in contact te komen en uit te leggen hoe het bij Ajax toegaat, en welke opvattingen de club heeft over aller voetbalzaken. Hij doet dat regelmatig via lezingen bij clubs en via bezoeken aan alle regio's van de Ajax Supportersvereniging. Het is jammer dat er toch altijd weer enkelingen zijn, die zich met het afsteken van vuurwerk in het Olympisch Stadion van hun slechtste kant laten zien. Dit zijn niet de "supporters" waarop Ajax zit te wachten. De open brief van Van Praag, uitgereikt aan het publiek bij de thuiswedstrijd tegen FC Groningen, sprak duidelijke taal. Supporterswangedrag werpt een smet op het blazoen van Ajax. Wanneer dat achterwege zou blijven is alles vrijwel perfect en draagt iedereen bij aan het succes van de club. Nieuwe internationals Edwin van der Sar, Frank en Ronald de Boer, Marc Overmars, Danny Blind en Peter van Vossen zijn vertrouwd waar het de Ajacieden in Oranje betreft. Maar in de afgelopen periode konden twee nieuwe beeltenissen aan de fotogalerij van internationals worden toegevoegd. Michael Reiziger en Patrick Kluivert, twee jongens uit de Ajax-school, voetbalden zich in het Nederlands Elftal. De uitbreiding bracht het totaal aan Ajacieden die voor Oranje uitkwamen op negentig! In Ajax Magazine 3 maakten wij reeds gewag van het debuut van Reiziger. Patrick Kluivert werd door bondscoach Dick Advocaat geselecteerd voor de kwalificatie interland tegen Tsjechië op 16 november. Als zeer jonge voetballer was het voor onze spits verrassend om nu al geselecteerd te worden. Mare Overmars moest voor dezelfde wedstrijd helaas afzeggen, maar met zeven spelers was Ajax veruit hoofdleverancier voor Dick Advocaat's Oranje-team. Samba orkest De wedstrijd tegen de Go Ahead Eagles, gespeeld in het Olympisch Stadion, was goed bezocht. Ruim 24.000 mensen kwamen op dit competitieduel af en men kon behalve van aantrekelijk voetbal, ook genieten van een samba-orkest van Ajax- supporters. Die probeerden met muzikaal vuurwerk een Braziliaanse sfeer te kweken. Ondanks de muzikale omlijsting kwam het scoren moeilijk op gang. Een daverende knal van Danny Blind trof slechts het 6 AJAX MAGAZINE December 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 6