Ministerie van Onderwijs op bezoek Clubnieuws Op dinsdag 11 oktober was Ajax, op verzoek van het Ministerie van Onderwijs, gastheer van een twaalftal ambtenaren, die met name geïnteresseerd waren in de jeugdopleiding van onze club. Onder leiding van onze Directeur Opleidingen werd een compleet dagprogramma afgewerkt. Bij het bezoek van de ambtenaren van het Ministerie van Onderwijs hoorde vanzelfsprekend een "staatsiefoto" op de velden van Ajax. Foto: Louis van de Vuurst 's Ochtends werd begonnen met een uiteenzetting over de historie van de Ajax- jeugdopleiding, verzorgd door bestuurslid André Kraan. Daarop volgde een explicatie van de Studiebegeleiding door Ikey Waas en een rondleiding door het stadion door Floris Thoolen. Na een gezellige lunch volgde 's middags een door Co Adriaanse geleide diapresentatie waarna het gezelschap op het veld een keeperstraining (o.l.v. Frans Hoek) en een velddtraining (o.l.v. Herman Borman) bijwoonde. Vervolgens maakte het gezelschap ook nog een aerobic training, gegeven door René Wormhoudt, mee. Inmiddels had zich ook de staatsecretaris van onderwijs, mevrouw Netelenbos, bij de groep gevoegd. Zij werd namens het Ajax-bestuur ontvangen door Michael van Praag en André Kraan en bij de rondleiding begeleid door Co Adriaanse. Tegen de klok van vijf uur werd onder het genot van een drankje en een hapje de dag besloten. Daarbij bleek dat onze gasten zeer onder de indruk waren van hun ervaringen. Nadat Michael van Praag nog eens had onderstreept zeer vereerd te zijn met het bezoek van een zo select gezelschap, dankte de staatssecretaris hem voor de goede ontvangst en de mogelijkheid om eens een blik achter de Ajax-schermen te kunnen werpen. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994 69

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 69