Karrière 7 Oulida en Dries Boussata hebben later ook heel veel op dat pleintje gevoetbald. Op school ging het allemaal vrij soepel, vooral de talen lagen me goed. Daar maakte ik nooit mijn huiswerk voor en toch haalde ik goeie cijfers. Toekomstplannen heb ik nooit gehad in mijn jeugd. Als kind beleef je iedere dag als dè dag, verder reikt je blik dan nog niet. Al met al heb ik een heel fijne jeugd gehad. Soms, als ik een uurtje over heb, maak ik een omweggetje op weg naar huis. Dan rijd ik langs een paar oude plekjes uit mijn jeugd, even kijken hoe alles er bij ligt. Niet uit weemoed, maar gewoon omdat ik zulke prettige herinneringen heb aan die tijd." door Simon Zwartkruis De derde aflevering van Karrière 7 brengt de lezer oog in oog met Frank Rijkaard. Een door de wol geverfde voetballer die over zijn voetbalcarrière toch iets nieuws te vertellen heeft. Foto: Louis van de Vuurst 1. De Jeugd "Er zijn bepaalde momenten en gevoelens uit mijn vroege jeugd die ik nog heel goed kan terughalen. Mijn allereerste jeugdherinnering gaat terug naar m'n derde levensjaar. Toen viel ik bij de buren met mijn blote bips in de wastobbe, waar gloeiend heet water in zat. Dat is me altijd bijgebleven. Het eerste duidelijke gevoel dat komt bovendrijven, dateert van de kleuterschool. Ik zat op de Okkie Pepernootschool in Amsterdam en was verliefd op de juf. Voor zo ver je op die leeftijd al van verliefdheid kan spreken. Ik vond haar in elk geval verschrikkelijk lief, dat warme gevoel kan ik nog steeds oproepen. Verder was ik een gewoon jongetje. Geboren op de Jacob van Lennepkade, opgegroeid in Amsterdamse volksbuurten. Je kent het wel, waar m'n moeder om zes uur haar hoofd uit het raam stak en riep: 'Frenkie, eten!'. Later speelde ik altijd op het Balboa-plein, met een vast groepje, waaronder Ruud Gullit. Tarik 2. De eerste club "Tegenwoordig heet het Buitenveldert, maar toen ik er begon was het nog SCA, Sportclub Amsterdam. Dat was een gezellige club met veel kinderen uit de Kinkerbuurt. Er heerste een echte volksstemming, een beetje zo'n marktsfeertje. De inschrijvingen gingen allemaal via de sigarenboer op de hoek. Ik weet nog heel goed dat ik een jaar moest wachten toen ik lid wilde worden, terwijl mijn oudere broer al wèl speelgerechtigd AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 62