Een onstuimig nummer Van de redactie De jaarwisseling kondigt zich aan, maar op het moment dat deze woorden hun weg naar het papier vinden, bevindt het seizoen zich nog in volle vaart. De onstuimige fase met Champions League-voetbal, Bekervoetbal en competitieprogramma en andere ontwikkelingen, weerspiegelt zich in dit Ajax AAagazine 4. Wie beter dan Peter van Vossen kan die onstuimigheid verbeelden. Binnen het veld raast hij het liefst als een rood-witte tornado, maar ook buiten de lijnen laat hij zijn persoonlijkheid de vrije loop. Dat blijkt onder meer uit het Van Vossen-interview, dat één van de pijlers van dit nummer is. Ook John van den Brom komt uitgebreid aan het woord, en in zijn verhaal toont hij een grote vastberadenheid om het verloren terrein te herwinnen. Wie dacht dat hij, na talloze verhalen en interviews over hem, alles wist over Frank Rijkaard, krijgt een verrassing voorgeschoteld in Karriere 7. Aan de hand van de zeven vragen geeft Rijkaard een aantal aardige anecdotes prijs. Wie ook van zijn hart geen moordkuil maakt, is Wil Langenberg, de drijvende kracht achter sponsor Umbro. Zijn mening heeft een duidelijk eigen, en daarom interessant, kleurtje. Na het aangekondigde vertrek van Arie van Eijden werd zijn opvolger al snel bekend. Bob-Jan Hillen is een betrekkelijk onbekende verschijning in de voetbalwereld en waar kan de nieuwe Commercieel Directeur beter gepresenteerd worden dan in het Ajax Magazine? Wie niet geïntroduceerd hoeft te worden is Edgar Davids. Zijn gloedvolle, ontketende manier van voetballen is een begrip. Fotografe Wanda Tuerlinckx liet zich door hem inspireren en dat leverde andermaal een in vele opzichten origineel resultaat op. Het resultaat is te zien in het hart van het magazine en is een vrolijke knipoog naar de linkermiddenvelder. De laatste wedstrijd in de Champions League, tegen AEK Athene, is inmiddels achter de rug. De Grieks-Nederlandse ontmoeting riep herinneringen op aan een zeldzaam hoogtepunt in de historie van Ajax. Simon Zwartkruis brengt ons terug naar Ajax - Panathinaikos op Wembley, het duel in 1971 dat Ajax de eerste Europa Cup opleverde. De Old Star van Ajax die in dit nummer aan het woord komt, was in "zijn" tijd een kleurrijke figuur. Nu, vele jaren later, heeft Donald Feldmann nog niets van zijn elan en spraakzaamheid verloren. Inderdaad, alweer een onstuimige verschijning in Ajax Magazine 4, dat deze inleiding echter besluit met een kalmerende wens. Wij hopen dat alle lezers de kerstdagen in warmte en gezelligheid zullen doorbrengen en dat het nieuwe jaar hen behalve sportieve successen, vooral een goede gezondheid en voorspoed zal brengen. David Endt AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994 5

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 5