2 november 1994 Ajax-Casino Salzburg 1-1 (0-0) Olympisch Stadion, Amsterdam 41.000 Leslie Mottram (Schotland) Van der Sar; Reiziger, Seedorf, Rijkaard, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen, Davids; Finidi, Kluivert (57. Kanu), Overmars (46. Van Vossen). Louis van Gaal Konrad; Artner (82. Hasenhüttl), Fürstaller, Lainer, Feiersinger, Hiden; Winklhofer, Pfeiffenberger, Mladenovic (75. Hütter), Kocijan; Jurcevic. Otto Baric 63. 0 - 1 Kocijan; 86. 1 - 1 Litmanen Bijzonderheden Ajax speelt zonder de geschorste Danny Blind. Het Olympisch Stadion is volledig uitverkocht. In de andere wedstrijd in Groep D wint Milan (in Triest) met 2-1 van AEK Athene. Ajax heeft nog één punt nodig om zich voor de kwartfinale te kwalificeren. Tijdens de wedstrijd suist een vuurpijl, afgestoken vanuit het publiek, over het veld. Tot opluchting van alles wat Ajax is, treft de vuurpijl niemand op het veld. Mare Overmars houdt het één helft vol. In de rust wordt hij met een wederom opspelende liesblessure vervangen door Peter van Vossen. Commentaar Louis van Gaal: "Ik heb een goed Ajax gezien. Het doelpunt van Casino salzburg was volgens mij mede te danken aan een fout van Edwin van der Sar, die niet goed opgesteld stond." "Ik wil benadrukken dat ik nooit kritiek heb gehad op de speelwijze van Casino Salzburg. Iedere coach moet spelen naar zijn mogelijkheden." Het Ajax-elftal zoals dat in de tweede wedstrijd tegen Casino Salzburg binnen de lijnen kwam. Staand van links naar rechts: Edwin van der Sar, Michael Reiziger, Frank Rijkaard, Patrick Kluivert, Finidi George en Clarence Seedorf. Gehurkt: Jari Litmanen, Frank de Boer, Mare Overmars, Ronald de Boer en Edgar Davids Ook Patrick Kluivert kwam tegen Casino Salzburg niet tot scoren. In de eerste minuten was de jonge aanvaller met deze kopbal echter dicht bij een doelpunt. Een redding van de uitstekende Oostenrijkse keeper voorkwam dat Ajax vroeg op voorsprong kwam.

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 59