Scheidsrechter: Casino Salzburg: Trainer: Trainer: 19 oktober 1994 Casino Salzburg-Ajax 0-0 Ernst Happel-stadion, Wenen 22.500 Kurt Röthlisberger (Zwitserland) Konrad; Winklhofer, Fürstaller, Lainer, Feiersinger, Fliden; Artner Mladenovic (75. Hütter), Kocian (79. Hasenhüttl); Jurcevic, Pfeiffenberger. Otto Baric Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, Frank de Boer; Ronald de Boer, Litmanen, Seedorf; Overmars (46. Kreek), Kluivert (67. Kanu), Van Vossen. Louis van Gaal Bijzonderheden De wedstrijd wordt niet in Salzburg, maar -om veiligheidsredenen- in het Weense Ernst Happel-stadion gespeeld. Na afloop blijkt de computer te hebben berekend dat Ajax het balbezit van Ajax 68 procent bedroeg, tegenover 32 procent van van Casino Salzburg. Finidi doet niet mee vanwege een schorsing en Edgar Davids moet verstek laten gaan met een liesblessure. In de rust wordt Mare Overmars, die ook last heeft van een liesblessure, vervangen. Scheidsrechter Kurt Röthlisberger toont Danny Blind de gele kaart, hetgeen betekent dat de Ajax-aanvoerder de eerstvolgende wedstrijd in de Champions League zal moeten missen door een schorsing. In de eerste helft kopt Jari Litmanen op de lat. De andere wedstrijd in Groep D, AEK Athene - Milan,.eindigt in een O-o gelijkspel. Commentaar Louis van Gaal: "We hadden wel een veldoverwicht, maar we zorgden niet voor genoeg kansen. Dat heeft met de vorm van bepaalde spelers te maken. Salzburg heeft het recht om zo te spelen. Alleen, het is ons spel natuurlijk niet." In Wenen hield de defensie van Casino Salzburg stand. Ajax kreeg slechts een handjevol mogelijkheden tegen de versterkte verdediging van de Oostenrijkse kampioensploeg. Peter van Vossen: Over twee weken zullen ze niet nog verder naar achteren kunnen spelen, want dan staan ze achter het doel."

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 58