5. Bijzonderheden Scheidsrechter Jol geeft geel aan Ajacied Frank Rijkaard. Het is zijn derde van het seizoen, zodat hij de eerstvolgende wedstrijd, uit tegen FC Utrecht, aan de kant zal moeten blijven. Bij FC Groningen worden Harris Huizingh en Mariano Bombarda met geel bestraft na opmerkingen over de leiding. Na de snelle achterstand behoed Edwin van der Sar Ajax voor een grotere achterstand door twee magnifieke reddingen. In een open brief aan de supporters uit voorzitter Van Praag zijn walging over het gedrag van enkele supporters tijdens de laatste Champions League-wedstrijd tegen Salzburg in het Olympisch Stadion. Het vlugschrift met een hernieuwd appèl aan de supporters om moeilijkheden te helpen voorkomen, wordt bij de opgangen van het stadion uitgedeeld. Bondscoach Dick Advocaat selecteert zeven Ajacieden voor de interland op woensdag 16 november tegen Tsjechië. Peter van Vossen, Edwin van der Sar, Danny Blind, Frank en Ronald de Boer, Michael Reiziger en... Patrick Kluivert moeten zich op vrijdag 11 november bij Oranje melden. Finidi George en Nwankwo Kanu zijn opgeroepen om met Nigeria op 16 november in Londen tegen Engeland te spelen en Jari Litmanen komt in Helsinki op die dag in aktie tegen de Far Oer- eilanden. Clarence Seedorf wordt gekozen tot Man of the Match. Commentaar Louis van Gaal: "Dat het zo lang spannend is gebleven, lag aan de tegenstander en aan onze spelers. Wie tien kansen binnen de vijf-meterlijn mist, zet zichzelf onder druk. Mijn ploeg is echter blijven strijden en daar ben ik wel trots op." 6. Bijzonderheden: Ajax lijdt in Utrecht het tweede puntverlies in de competitie, maar kan toch enigszins opgewekt van het veld stappen vanwege de 5-1 nederlaag van concurrent Feyenoord bij FC Twente. Voor het eerst in dit seizoen komt Ajax in de competitie niet tot scoren. De enige geblesseerde speler bij Ajax is Sonny Silooy. Mare Overmars en Ronald de Boer zijn opmerkelijk snel hersteld na hun blessures, terwijl ook Winston Bogarde -voor het eerst dit seizoen - volledig fit is. Ajax verliest door het gelijkspel zijn koppositie in de PTT Telecompetitie aan Roda JC en FC Twente. Die twee clubs hebben echter meer wedstrijden gespeeld. Commentaar Danny Blind: "Zolang het gelijk is, heeft een ploeg als FC Utrecht de energie om voor een goed resultaat te blijven vechten. Het openingsdoelpunt is dus heel belangrijk maar ondanks de kansen die wij ook in de eerste helft kregen, kwam dat niet. Zit er eenmaal een doelpunt in, dan kan het 3-0 of 4-0 worden. Mijn kans? Ja, die moet er natuurlijk in. Als je die niet maakt, verdien je eigenlijk niet te winnen." Op de dag na FC Utrecht - Ajax vertrekt de selectie naar Trieste om zich in Gradisca d'Isonzo voor te bereiden om de Champions League-wedstrijd tegen Milan. Tegen FC Groningen had Ajax het moeilijker dan verwacht. Lange tijd keek de thuisploeg tegen een 1-0 achterstand aan. Vele kansen werden er gemist en één daarvan is hier in beeld gebracht. Peter van Vossen staat oog in oog met Groningen- keeper Roorda maar de Ajacied zal geen doel treffen. T AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994 5 7

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 57