nieuwe uitdaging Interview door Tijn Middendorp Hij werkt al elf seizoenen bij Ajaxr waarvan hij de meeste tijd bij voorkeur wat in de schaduw doorbracht. In de laatste jaren hield hij zich bezig met de jeugdopleiding van Ajax. Dat gaf hem veel voldoening, jonge spelers opleiden tot volwaardige voetballers. Een gesprek met Anton "Spitz" Kohn. gegeven moment was ik rond met een club. Ik hoefde alleen nog maar te tekenen, maar die club wilde uit fatsoen eerst nog even formeel met een andere kandidaat praten, alvorens het contract met mij af te ronden. Toen ik thuis kwam belde de voorzitter van FC Twente, Hilbrink, met de vraag of ik al getekend had. Ik zei dus: "Nee". "Dan word jij de trainer van FC Twente", zei Hilbrink, en dat ben ik heel lang geweest. Alles bij elkaar wel zo'n vijftien jaar. Daarna heb ik nog wat uitstapjes gemaakt. Naar Go Ahead Eagles, FC Brugge en weer even FC Twente en van daaruit kwam ik bij Ajax terecht, waar ik nu aan m'n elfde seizoen bezig ben." "Aad de Mos was toen trainer, en die zocht iemand, een soort vertrouwensman, die zich tussen de spelers, de trainer en het bestuur moest opstellen. Dat was eigenlijk mijn functie. Dus als er ergens iets aan de hand was, dan kwam ik in beeld. Maar later werd ik gewoon assistent van De Mos. Toen hij wegging heb ik nog even gewerkt met Tonnie Bruins Slot. Toen kwam Cruijff, en na zijn vertrek heb ik het samen met Barry Hulshoff en Bobbie Haarms ad interim nog even overgenomen. In afwachting van een nieuwe trainer, want ik had echt niet de ambitie om hoofdtrainer te worden. Die hoofdtrainer werd Kurt Linder. Hij hield het maar twee maanden vol. Daarna heb ik nog even samengewerkt met Louis van Gaal, tot Leo Beenhakker kwam, waarna mijn droom werkelijkheid kon worden: ik kon werken met de jeugd. Dat is altijd een grote wens van mij geweest" "Ik weet wel dat de meeste trainers het liefst hoofdtrainer zijn. Maar ik niet. Ik weet niet waarom, maar ik ben eigenlijk nooit echt eerste trainer geweest. Wel vaak assistent, en dat gaat dan nog wel.Ik wil niet zo op de voorgrond treden. Ik voel me lekkerder bij de jeugd. Als voetballer heb ik veel in de publiciteit gestaan en mijn droom was altijd met de jeugd verder te werken. Jonge spelers leren beter te voetballen en op te leiden voor het grote werk." AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 47