John van den Brom De realistische dagdrorr Interview door Simon Zwartkruis foto's Louis van de Vuurst De voorganger en diens opvolger zitten in hetzelfde schuitje. Terwijl Wim Jonk dreigt te kapseizen in de woelige baren van Milaan is ook zijn oorspronkelijke plaatsvervanger bij Ajax, John van den Brom, in zeer onrustig vaarwater beland. Vol verwachting hesen ze vorig jaar het shirt met rugnummer 4 over hun schouders. Jonk bij Internazionale, Van den Brom in Amsterdam. Laatstgenoemde gaat dit seizoen zijn geluk op een andere positie beproeven. Achter de spitsen, wie weet zelfs als rechtshalf. Want John van den Brom is nog lang niet klaar bij Ajax. "Gelukkig weet ik zelf precies waar het vorig jaar aan schortte." Tenerife, augustus 1994. De selectie van Ajax is tijdens de seizoensvoorbereiding op het Spaanse pret-eiland voor de Westafrikaanse kust neergestreken. Er prijken twee wedstrijden van drie kwartier, tegen Deportivo la Coruna en Tenerife, op het oefenprogramma. Voor John van den Brom staat er echter nog een derde beproeving op de rol. Een pittig onderhoud met technisch directeur Louis van Gaal, van man tot man, van trainer tot speler. Het onderwerp van gesprek verbaast Van den Brom geenszins. Het voorbije seizoen van de Amersfoorter, zijn eerste in dienst van Ajax, had weinigen tevreden gestemd. Hemzelf in elk geval niet. En de hoofdtrainer ook niet, zo bleek die zinderend warme middag op Tenerife. "Ik kreeg te horen dat ik niet had voldaan op 4", haalt Van den Brom zich het bewuste gesprek voor de geest. "Dat was natuurlijk niet leuk om te horen, maar ik kon er geen enkel argument tegen in brengen. De trainer sprak de waarheid en die moet je durven aanhoren. Ik ben kritisch genoeg op mezelf, dus wat hij zei was in feite niet nieuw voor me. Ik had voor mezelf al uitgemaakt waar het vorig seizoen aan schortte en dat kwam overeen met de argumenten van de trainer. Dan is er mee te leven, hoe hard het ook is om te horen dat je niet hebt voldaan op de

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 24