van mijn vader overgenomen. Bij Beveren en Anderlecht heeft hij voor mij nog de onderhandelingen gedaan. Hij besliste altijd voor me en altijd was het goed. We hebben fantastisch gewerkt samen, maar op zeker ogenblik bereik je toch een leeftijd waarop je het zelf wilt uitzoeken. De beslissing om naar Ajax te gaan, heb ik zelf genomen. Hij heeft het er nog wel eens over met me: 'Volgens mij had je beter bij Anderlecht kunnen blijven', zegt hij dan. Wat ik dan zeg? Dat ik over mijn stap naar Ajax ondanks alles nog steeds een heel tevreden gevoel heb. Ik heb zelf die beslissing genomen, dus blijf ik daar achter staan. Er zijn journalisten die zich in mijn situatie proberen te verplaatsen en dus maar meteen denken dat ik bij Ajax in de huidige situatie onmogelijk tevreden kan zijn. Zij weten niet wat ik met Greet heb afgesproken. Wat er ook gebeurt, ik maak mijn contract bij Ajax af. Qua sfeer is het bijna onmogelijk je te verbeteren als je bij een club als Ajax zit. Er moet echt heel wat komen, wil ik weggaan. Vandaar dat ik zo rustig kan blijven". "Ik speel mijn wedstrijden en mijn invalbeurten en dan zie ik wel waar het schip strandt, hoe moeilijk het soms ook is. Ik geef de strijd niet op. Nooit zal ik weglopen voor de problemen. Ik zal, zolang ik voetbal, altijd blijven werken en wervelen. Dat is mijn kracht. Daar moet ik het van hebben. En daarom word ik doodziek van mensen die mij met andere voetballers vergelijken. Dat moeten ze niet doen. Ik heb mijn eigen stijl". "Een profvoetballer met het bloed van een amateur, zo is het. Zo kan men mij inderdaad het beste omschrijven. Je zou eens moeten weten hoeveel moeite ik in het begin met Ajax heb gehad. Ik kreeg zoveel taken dat ik op den duur gewoon niet meer wist wat ik moest doen. Bij Beveren en Anderlecht kreeg ik alleen te horen dat ik goed moest spelen. Gelukkig gaat het nu beter met me bij Ajax. Van Gaal durft nu af en toe zelfs te zeggen dat ik fantastisch speel. Dat betekent wat, want hij is een eerlijk mens. Als ik slecht speel, hoor ik het ook meteen van hem. Van Gaal heeft me vaak gezegd dat ik niet goed bezig was. Maar dat had te maken met heel die cultuur van Ajax. Alles is gebaseerd op techniek. Eer ik daar aan gewend ben... Dat kost zoveel tijd. Ik twijfel nooit aan mezelf, ook niet aan mijn techniek. Ik denk dat maar weinigen de voetballer Van Vossen echt kennen, in Nederland zeker niet. Hooguit van die paar interlands misschien. In België word ik veel meer gewaardeerd. Omdat ik de mensen daar meer heb kunnen laten zien wat ik kan. Ik kan veel meer dan ik in Nederland tot nu toe heb laten zien. Ik word gewoon geremd. Ik ben soms zo met al die taken en opdrachten bezig dat ik gewoon vergeet te voetballen. Eind september heb ik de knoop doorgehakt. Ik wist het plotseling honderd procent zeker. Als ik zo doorga, hield ik me voor, als ik me houd aan alle opdrachten die de tactiek van Ajax van me verlangt, misluk ik. Vanaf dat moment ben ik binnen het concept mijn eigen spel gaan spelen. Ben ik weer op intuïtie gaan voetballen. Ik bedoel, ik ben nog steeds linksbuiten hoewel die positie me niet voor honderd procent ligt, maar het gaat al stukken beter, in elk geval. En misluk ik nu, dan heb ik gefaald bij Ajax en dan ligt dat aan mezelf. Dan ligt het aan mijn capaciteiten en aan niemand anders. Dan kan ik alleen mezelf nog een verwijt maken. Die beslissing is een soort bevrijding voor me geweest. Ik dacht, zó gaat het niet goed, wat heb je dus te verliezen als je gewoon je eigen spel gaat spelen? Je tegenstander opzoeken en er langs gaan, klaar. Dat is mijn spel en dat is verzekerd van succes. Absoluut. Ook bij Ajax". Niet veranderen "Ik heb wedstrijden gespeeld dat ik niets anders deed dan het balletje breed leggen. Het is bij Ajax regel dat je bij een dubbele dekking, een mandekker en een man

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 19