De nummer 14 van vad< Interview door Gijsbert Spierenburg foto's Louis van de Vuurst Op zondag met z'n achttienen naast elkaar in de kerkbank van de gereformeerde kerk van Zierikzee. Die grote groep in het weekeinde bijeen, dat was de droom van vader Van Vossen. Nummer veertien, Peter, was op zondagavond altijd ziek. Omdat hij Studio Sport wilde zien. "Zo leefden we toen. Wat ik er niet voor heb moeten doen om op dat voetbalveld te komen. Het was een heel gepuzzel". Een interview met Peter van Vossen. "December 1992 was het en hartje winter. Ik kwam met het Nederlands elftal terug uit Istanboel. In mijn derde interland had ik als vervanger van Van Basten tegen Turkije twee doelpunten gemaakt en we hadden met 3-1 gewonnen. Terug, die donderdagmiddag op Schiphol, moest ik direct door naar het hotel in Brussel waar ik met Anderlecht in afzondering moest voor de wedstrijd Genk-thuis op vrijdagavond". Peter vertelt, en je ziet zijn gedachten teruggaan naar die winterse dag. "Ik had die nacht heel weinig geslapen, dus ik zei tegen mijn trainer, Peruzovic, ik neem een paar slaaptabletten in en ik ga lekker naar bed. Als een blok viel ik in slaap, tot half tien. Toen ik wakker was dacht ik, weet je wat, ik kijk nog even naar het Sportjournaal. Ik zet de tv aan en opeens zie ik die twee mensen in beeld. Mijn vader en mijn moeder. Ongelooflijk mooi vond ik het. Kippevel kroop op mijn armen". "Mensen vragen mij wel eens wat is het mooiste moment uit je carrière geweest? Om niet diep op de achtergronden te hoeven ingaan, zeg ik dan meestal Wembley, Londen, die 2-2 tegen Engeland. Maar die blik, die avond in Brussel, op mijn ouders sla ik nog hoger aan. Zó mooi was dat en zó echt; mijn vader met die slappe sigaret in z'n mondhoek, as op z'n trui, een gevulde koek op tafel. Het was een moment om nooit te vergeten. Vroeg die verslaggever iets aan mijn moeder, dan kwam mijn vader er steeds tussen. Dan vroeg 'ie: Van wie heeft Peter dat eigenlijk, dat sportieve? Dan zei ze: Ik denk dat 'ie dat van mij heeft. En dan gelijk mijn vader er achteraan met: Maar dat doorzettingsvermogen heeft hij weer van mij. Zoals ze daar zaten; het was niet gemaakt. En dat zijn dingen die ik zeer waardeer. Ik weet dat ze tien keer aan mijn vader hebben moeten vragen of hij aan dat interview wilde meewerken. Negen keer heeft hij gezegd: "Ik doe het niet". Op een gegeven moment heeft hij toen gezegd: 14 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 14