"Tante" Sien van Spellen nam afscheid van Ajax. Natuurlijk kreeg zij niet de gelegenheid om Ajax zomaar te verlaten. Op 12 november werd Sien onder meer door voorzitter Michael van Praag in de bloemetjes gezet. gemoedelijk en het is helemaal niet luxe of zo. Als je binnen komt voel je je thuis". Dat zeggen spelers ook, wanneer ze gevraagd worden hoe zij over Tante Sien denken." Jonny Dalmulder, al jarenlang de rechterhand van Sien van Spellen en derhalve allerminst onbekend, neemt haar plaats in en zal samen met Annemieke van Braam, Anja van Beek en stagiaire Rosita van Veen instaan voor een minstens zo goede verzorging van de spelers en de gasten. In aanwezigheid van alle spelers en vele bekenden werd Sien op 12 november uitgezwaaid, met heel veel dank voor haar bewezen diensten. Casino Salburg, tweede bedrijf Bij het tweede optreden tegen Casino Salzburg in de Champions League, kon Ajax zich bij winst definitief plaatsen voor de kwartfinale. De slaagkans werd hoog ingeschat. Casino Salzburg liet zich niet imponeren door de geweldige ambiance in het stadion, die helaas ontsierd werd door vuurwerk op het veld. Ajax' aanvalskracht bleek onvoldoende om de muur van Salzburg-verdedigers te slechten. De Oostenrijkers maakten zowaar hun eerste doelpunt in de Champions League. Een onachtzaamheid in de Ajax-defensie lag aan die treffer ten grondslag. Daar had niemand rekening mee gehouden en de aanhang schrok. Uiteindelijk lukte het Ajax toch een gat in de defensie te vinden. Jari Litmanen knalde Ajax, op aangeven van Edgar Davids, naar gelijke hoogte. Ajax haalde na het eindsignaal opgelucht adem, terwijl de Salzburgers feest vierden om het, zowel uit financieel als uit sportief oogpunt, belangrijke punt. De uitslag bracht Ajax weer een stapje verder op weg naar de kwartfinale. Minder content was de club over het afgestoken vuurwerk. Blijkbaar willen sommige "supporters" maar niet beseffen wat zij de club aan kunnen doen met het afsteken vuurpijlen en strikers. De vuurpijl raakte bijna de grensrechter en een striker bezorgde een jongetje van tien jaar een grote beenwond. Het was voor voorzitter Michael van Praag aanleiding om een open brief aan de dader(s) te schrijven. Die open brief, waarin de daders werd aangeraden niet meer bij Ajax op bezoek te komen, werd voorafgaande aan Ajax - FC Groningen uitgedeeld. Het "Ajax van Brabant" zoals Willem II zich graag noemt, was de volgende opponent in de competitie. Na zeges op PSV en Feyenoord droeg Willem II de reputatie van reuzendoder. Tegen Ajax hadden de Tilburgers echter geen schijn van kans. Wie dacht dat ons elftal minder zou kunnen presteren vanwege de veelheid aan wedstrijden, kwam bedrogen uit. Eerst knalde Peter van Vossen schitterend de openingstreffer in de touwen. Daarna volgde een doelpunt van Jari Litmanen op aangeven van Finidi George. Finidi bracht Ajax vervolgens op een 3-0 voorsprong door zijn gemiste penalty in de rebound alnog tot doelpunt te promoveren. Ajax vierde doelpunt werd gemaakt door Edgar Davids. Een handvol kansen werd door Ajax onbenut gelaten, zodat de 4-1 winst een bleke aftekening was van de krachtsverhoudingen. "We zijn overklast", oordeelde Jan Reker na afloop. FC Groningen maakte het Ajax een paar dagen later heel wat moeilijker. Na twee minuten spelen keek Ajax in De Meer tegen een 1-0 achterstand aan. Een schot van Raymond Beerens werd door Frank de Boer van richting verandert en dat maakte Edwin van der Sar kansloos. De Ajax keeper redde Ajax in de daaropvolgende minuten twee keer door magistraal te reageren op Groninger inzetten. Het waren de laatste gevaarlijke offensieve daden van de gasten, die zich, noodgedwongen, richtten op de "Salzburg- variant". Het duurde tot ver in de tweede helft eer Ajax de scheve zaken rechttrok. Jari Litmanen sloeg weer toe en zijn voorbeeld werd binnen een minuut gevolgd door Patrick Kluivert. De geraffineerde voorbereiding van Clarence Seedorf en de subtiele voetbeweging die aan de treffer vooraf gingen, brachten de toeschouwers in extase. In de slotminuut kopte Kluivert het derde Ajax-doelpunt achter FC Groningen-keeper Roorda. De jubel van Edgar Davids is veelzeggend. Hij heeft zojuist het tweede Ajax-doelpunt tegen PSV gemaakt. De periode van -relatieve- rust voor de Ajax-ploeg markeert het slot van deze kroniek. De blik is gericht op het tweede duel tegen Milan, in Triest. Daarover, en over de ontwikkelingen in de maand december, bericht Ajax Magazine 5. Vanaf deze plaats wensen wij onze lezers bijzonder prettige feestdagen en een gelukkig en voorspoedig 1995. En... wees voorzichtig met vuurwerk! 10 AJAX MAGAZINE December 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 10