De toekomst van Ajax... De jongste voetballers in De Meer spelen in de E2 junioren en zij tonen wekelijks hun klasse. De B-junioren De B-junioren moeten zich ook dit jaar bewijzen. Maar hetzelfde geldt eigenlijk voor hun trainer. Heini Otto moet aantonen een aanwinst te zijn voor de technische staf van Ajax. Tot nu toe lijken er geen aanpassingsproblemen te zijn voor de voormalige speler van onder andere FC Amsterdam, FC Twente en FC Den Haag. In ieder geval niet wanneer de sportieve resultaten van de twee onder hem sorterende elftallen de graadmeter zouden zijn. In de voorbereiding schreef de BI het sterk bezette toernooi van KV Mechelen op zijn naam. Anderlecht, PSV en FC Den Haag werden verslagen. Den Haag was vorig jaar de tegenstander in de finale om het landskampioenschap. Nu werd het maar liefst 7-0 voor Ajax. De tegenstanders en het publiek stonden met open mond van het Ajax-spel te genieten. Bij Ajax nam men de complimenten beleefd in ontvangst maar dacht men niet dat er iets bijzonders te aanschouwen was geweest. Op het toernooi bij het Culemborgse Fortitudo eindigde de BI als derde doordat er in de kruisfinales tegen Sparta met penalties werd verloren. Op het toernooi van Be Quick uit Zutphen verloor Ajax van PSV en werd tweede. De eerste twee competitiewedstrijden werden gewonnen. Heerenveen en Twente bleken niet opgewassen tegen het vermogen van Ajax. Heerenveen geldt al jaren als het beste opleidingsinstituut van het noorden. Nu won Ajax zonder sprankelend voetbal met 3-1. FC Twente is van oudsher ook een geduchte tegenstander in de jeugd. Nu werd het slechts 4-0 doordat Ajax een onwaarschijnlijk aantal kansen om zeep hielp. Van Telstar, de club waarvan vorig jaar nog twee keer werd verloren, werd nu eenvoudig met 6-1 gewonnen. Ook bij de BI lijkt de situatie voor Feyenoord en PSV niet al te rooskleurig. Sparta daarentegen blijkt ook in deze leeftijdscategorie goed voor de dag te komen. Het vermoeden bestaat dat het aanstellen van Luuk Balkenstein als hoofd jeugdopleiding daar rechtstreeks mee in verband staat. Overigens heeft Sparta voorgesteld om een tri-partite samenwerking aan te gaan met Ajax en het Delftse DHC. In die constructie zou de Sparta-jeugd worden ondergebracht op de accommodatie van DHC, waarbij Ajax de desbetreffende kosten voor zijn rekening zou nemen, met als tegenprestatie dat Ajax de twee of drie beste spelers van Sparta mocht overnemen. Ajax is niet ingegaan op de aanbieding aangezien het te fourneren bedrag te hoog was en omdat Ajax doorgaans niet in de regio Rotterdam scout. De BI wordt geacht kampioen te worden. Al jaren geldt deze lichting als een zeer veelbelovende. Dat blijkt onder andere ook uit het aantal internationals: zeven onder 16 en één onder 15. De B2 speelt voor het eerst in de landelijke B junioren-competitie. Dat is een hele verbetering in vergelijking met het vorige seizoen, toen de geografische indeling de B2 voornamelijk in de richting van Arnhem dreef. De tegenstand was in die competitie zeer gering. Het kwam ook voor dat er bij de tegenstanders in een enkel geval nog een meisje werd opgesteld. Dit seizoen, in de tweede divisie A, waren de prestaties in het begin redelijk bemoedigend. Ondanks de hoge indeling verwacht men bij Ajax dat de B2 bij de eersten zal eindigen. Dat lijkt niet overdreven ambitieus, met tien selectiespelers bij Oranje onder 15. De nationale suprematie wordt daarin wel het meest aangetoond. Het neemt niet weg dat, volgens leider Cor van Eijden, de ploeg wekelijks met de billen bloot moet. De overwinningen krijgt men niet cadeau. En dat is dus het grootste verschil met vorig jaar, toen er in de buurt van Arnhem wekelijks op de sloffen een overwinning met minstens zes doelpunten verschil werd opgehaald. Ajax-ADO BI: 3-0, Elinkwijk BI-Ajax: 1-0 (via een scheidsrechterlijke dwaling werd een buitenspel-doelpunt goedgekeurd), Ajax-UVS: 4-1, DWS-Ajax: 1-1, Lelystad- Ajax: 1-5. De C-junioren De Cl werd in de voorbereiding eerste op het sterk bezette toernooi van Be Quick. Op het toernooi van NAC ging het niet best. Van PSV en Sparta werd verloren, zodat een plaats bij de laatste vier er niet inzat. Op het toernooi van Willem II, met tegenstanders als Paris Saint Germain, AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1994

Magazine (1987-2007) | 1994 | | pagina 99